czwartek, 23 stycznia 2020 07:00

Libiąż. Uroczyste otwarcie odnowionego ośrodka terapii zajęciowej

Autor Katarzyna Domagała
Libiąż. Uroczyste otwarcie odnowionego ośrodka terapii zajęciowej

Dobiegła końca modernizacja nieruchomości przy ul. Piłsudskiego w Libiążu, w którym mieszczą się Warsztaty Terapii Zajęciowej i Świetlica Terapeutyczna prowadzona przez Fundację im. Brata Alberta. Koszt inwestycji to ponad 1,4 mln zł.

Prace modernizacyjne w budynku objęły m.in.: wykonanie ocieplenia, remont dachu, wymianę drzwi, odnowienie balkonu, wymianę instalacji i kanalizacji sanitarnej. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a zamontowana na zewnątrz platforma ułatwi dostęp do budynku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Rozbudowana i zmodernizowana została nie tylko część budynku głównego, ale także budynek gospodarczy. Nowo powstałe sale będą służyły jako miejsca spotkań i warsztatów. Zagospodarowane zostało także otoczenie zewnętrzne budynku. Powstały miejsca postojowe i chodniki, a na terenie zielonym zamontowano urządzenia do rehabilitacji.

Cieszę się, że dzięki unijnym środkom możemy realizować projekty, które służą potrzebującym mieszkańcom naszego regionu. W całym województwie tworzymy ośrodki, w których każdy będzie czuł się otoczony opieką i wsparciem - mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.  Zadanie jest częścią projektu pn. „Kontynuacja rewitalizacji przestrzeni publicznej miasta Libiąża wzdłuż ulic: 1 Maja, Piłsudskiego i Górniczej”.

Inwestycja w liczbach

Całkowity koszt zadania – 1 408 999,25 zł

Wartość dofinansowania – 637 499,99 zł

Info, foto: malopolska.pl

Chrzanów - najnowsze informacje