piątek, 29 listopada 2019 15:16

Limanowa: Finałowy koncert już w niedzielę

Autor Marzena Gitler
Limanowa: Finałowy koncert już w niedzielę

Koncertem finałowym zakończy się w niedzielę 45 „Limanowska Słaza” – największy w regionie przegląd zespołów regionalnych.

Festiwal rozpoczął się 28 listopada przeglądami konkursowymi i oficjalnym otwarciem. Każdego dnia festiwalu można uczestniczyć w aż trzech koncertach konkursowych. W sobotę 30 listopada o godz. 17 zaprezentują się „Porąbcoki” z Porąbki Uszewskiej a 1 grudnia o godz. 15 odbędzie się koncert finałowy, podczas którego nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i występy laureatów. Ze względu przebudowę Limanowskiego Domu Kultury, podobnie jak rok temu koncerty odbywają się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej przy ul. Reymonta 3.

W tegorocznej „Limanowskiej Słazie” zaprazentuje się w sumie blisko 800 wykonawców z całego regionu. Ich występy będą oceniać: etnomuzykolog - dr Bożena Lewandowska, choreograf - Lidia Czechowska, Jadwiga Adamczyk - główny instruktor ds. muzyki ludowej, Kierownik Sekcji Dziedzictwa Kulturowego w MCK „Sokół” w Nowym Sączu i wybitny etnograf Benedykt Kafel. Koncerty konkursowe ułożono w ośmiu kategoriach, w jakich przebiega rywalizacja: Zespół Regionalny, Instrumentalista, Śpiewak, Gawędziarz, Grupa Śpiewacza, Grupa Regionalna, Muzyka Ludowa, Mistrz i Uczeń. To oni zadecydują komu przyznać nagrody, a tym, kto na nie zasłużył w tym roku, przekonamy się już w niedzielę.

foto: Limanowska Słaza 2016 - MCK SOKÓŁ

Limanowa - najnowsze informacje