czwartek, 9 września 2021 07:51

Limanowa. Prace przy budowanie ronda na DK28 trwają. Kiedy koniec utrudnień?

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Prace przy budowanie ronda na DK28 trwają. Kiedy koniec utrudnień?

Skrzyżowanie w ciągu DK28 było nazywane jednym z najbardziej kolizyjnych w mieście. Wkrótce ma to się zmienić. Kierowcy ze sporymi utrudnieniami na drodze krajowej nr 28 w Limanowej zmagają się już od kwietnia. Wszystko za sprawą przebudowy skrzyżowania u zbiegu ulic Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kopernika i Kolejowej. W jego miejsce powstanie owalne rondo.

Prace budowlane od strony ul. Kopernika i ul. Kolejowej dobiegły już końca. Obecnie wykonywane są roboty na wyłączonej z ruchu części ul. Piłsudskiego. - Na miejscu zakończono już prace związane z wymianą istniejących sieci - w tym wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej. Aktualnie stabilizowane jest podłoże pod warstwy podbudowy i nawierzchni bitumicznej oraz przebudowywane jest pobocze przez wykonanie nawierzchni oraz montaż krawężników – informuje limanowski samorząd.

Miasto dla realizowanej inwestycji jest dla tzw. inwestorem zastępczym – samorząd przygotował dokumentację projektową zadania, projekt budowlany i wykonawczy, nabył nieruchomość oraz przeprowadził postępowanie przetargowe, które wyłoniło wykonawcę robót – Spółkę „ZIBUD” z Kamienicy. Wykonanie prac wraz z nadzorem inwestorskim finansuje natomiast Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zakończenie robót planowane jest na połowę listopada tego roku.

fot. UM Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje