wtorek, 23 listopada 2021 10:51

Limanowa. Walkę z covidem przegrał zaszczepiony pacjent. Sytuacja robi się poważna

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Walkę z covidem przegrał zaszczepiony pacjent. Sytuacja robi się poważna

Kolejne przekształcenia oddziałów szpitalnych czekają placówkę w Limanowej. W Szpitalu Powiatowym im. Miłosierdzia Bożego zajęte są już wszystkie łóżka, przeznaczone dla pacjentów zakażonych Covid-19. W ubiegłym tygodniu w szpitalu walkę z koronawirusem przegrał 73-letni, zaszczepiony pacjent. Sytuacja na Limanowszczyźnie robi się poważna.

W minionym tygodniu w limanowskim szpitalu zmarł 73-letni pacjent, zaszczepiony jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Był poważnie obciążony innymi schorzeniami – informuje portal limanowa.in.

Sytuacja na Limanowszczyźnie z dnia na dzień robi się jednak coraz poważniejsza. Obecnie w limanowskim szpitalu zajęte są wszystkie 53 łóżka, przeznaczone dla pacjentów z Covid-19. Na potrzeby chorych z koronawirusem przekształcono już oddział pulmonologiczny, gdzie powstało 33 łóżka oraz część oddziału chorób wewnętrznych, gdzie oddano 20 łóżek. To jednak nie wystarcza. Już jutro na potrzeby zakażonych koronawirusem pacjentów przemianowany zostanie oddział chirurgii urazowej. Tam utworzonych zostanie 30 miejsc.

Przypomnijmy, dokładnie 1 listopada dyrekcja limanowskiego szpitala zdecydowała o ograniczeniu odwiedzin pacjentów, przebywających na oddziałach. Te wytyczne obowiązywać będą do odwołania. Ograniczenia podyktowane są bezpieczeństwem chorych, z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19 i grypę.

Odwiedziny są możliwe wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach za zgodą Kierownika bądź Ordynatora lub lekarza dyżurnego oddziału. Z odwiedzin może skorzystać jednoczasowo u jednego pacjenta tylko jedna osoba. Wyjątkową sytuacją określa się duże prawdopodobieństwo śmierci pacjenta lub sytuacje oceniane indywidualnie.

- Ograniczenia podyktowane są bezpieczeństwem pacjentów - informuje dyrekcja szpitala.

koronawirus najnowsze informacje

inf. limanowa.in, fot. Szpital Powiatowy w Limanowej

Limanowa - najnowsze informacje