czwartek, 15 czerwca 2023 12:23

Linia 666 już nie pojedzie na Hel. Zmiana dla chrześcijańskiego porządku?

Autor Mateusz Łysik
Linia 666 już nie pojedzie na Hel. Zmiana dla chrześcijańskiego porządku?

Może to nie jest wiadomość z naszego podwórka, ale kto spędzał wakacje na Półwyspie Helskim na pewno miał nim styczność. W wyniku kontrowersji i nacisków religijnych, linia autobusowa o numerze 666, znana już nie tylko na Pomorzu, zostaje zlikwidowana. Decyzja wywołuje mieszane reakcje w społeczności i pozostawia pytania o przyszłość tej popularnej trasy.

Presja religijna: Dlaczego linia 666 musiała zostać zlikwidowana?

Zgodnie z informacją podaną przez PKS Gdynia, na ich oficjalnym koncie na Facebooku, linia autobusowa 666 przestaje funkcjonować na trasie do Helu. Linia ta była znana ze swojego kontrowersyjnego numeru, który nawiązywał do liczby 666, symbolizującej diabła w religii chrześcijańskiej. Decyzja o zmianie numeru trasy wynikała z presji ze strony grup religijnych, które uważały tę liczbę za nieodpowiednią i obraźliwą.

„Szatańska linia” była popularnym środkiem transportu dla mieszkańców i turystów, którzy podróżowali do Helu, słynącego z pięknych plaż i unikalnej atmosfery. Zmiana numeru linii wywołała mieszane reakcje w społeczności. Niektórzy uważają decyzję za nadmierną wrażliwość religijną, podczas gdy inni doceniają uwzględnienie trosk i przekonań różnych grup społecznych.

Na Hel dalej dojedziemy autobusem

Sam autobus jednak będzie dalej kursował na trasie Dębki – Władysławowo – Jastarnia – Hel. Jak napisał PKS Gdynia „w tym roku ostatnią 6 wywracamy do góry nogami!” Zmiana numeru linii na 669 nastąpi już 24 czerwca. Czy nowy numer przekona podróżnych do dalszego korzystania z autobusu? Mimo, że do „polskiego piekła” nie zawiezie nas już 666, nowy numer jest równie tajemniczy i wieloznaczny.  Mimo to, istnieje grupa osób, która popiera zmianę numeru linii autobusowej na trasie do Helu. Uważają oni, że należy szanować różnorodność kulturową i religijną społeczeństwa oraz unikać kontrowersyjnych symboli w codziennym życiu, nie widząc nic złego w 669.

W tym roku ostatni 6 wywracamy do góry nogami! 6️⃣6️⃣6️⃣ ➡️ 6️⃣6️⃣9️⃣ Już 24.06.2023 z Dębek, Krokowej, Karwi,...

Opublikowany przez PKS Gdynia Poniedziałek, 12 czerwca 2023

Pod postem na Facebooku rozgorzała dyskusja: „Była to reklama na cały świat. O linii 666 na Hel niejednokrotnie czytałem na zagranicznych stronach, czy grupach na Facebooku. Jestem przekonany, że byli turyści, którzy pewnie dojechaliby szybciej pociągiem, ale dla hecy pojechali autobusem 666. Nie wiem, czy ten numer to był przypadek, czy celowy zabieg marketingowy, ale na pewno przyciągał uwagę.”. Ktoś inny pisze: „Co to za Hel bez 666?”. Pani Małgorzata zauważyła: „Tak to dobra zmiana… ja myślę że sam Hel …powinnien mieć zmieniona nazwę …. Amen

Czy numer 666 powróci? Niewykluczone. Linia nie pierwszy raz w swojej historii, pod naciskiem społeczności, zmienia swój numer, jednak koniec końców i tak przez większość czasu na Hel(l) woził nas kierowca "za sterami" 666.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka