poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:51

Lubisz chodzić po górach? Lepszego poradnika na spotkanie z niedźwiedziem nie zobaczysz [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Lubisz chodzić po górach? Lepszego poradnika na spotkanie z niedźwiedziem nie zobaczysz [WIDEO]

Niedźwiedzie to zwierzęta, które przeważnie unikają człowieka. Czasami może się jednak zdarzyć sytuacja, gdy napotkamy potężnie zbudowanego ssaka na górskim szlaku czy po prostu na swojej drodze. Co wtedy zrobić? Poniższe nagranie to świetny przykład...

Umówmy się! Ta młoda kobieta wykazała się niesamowitym spokojem, a żadna to tajemnica, że wszyscy jesteśmy inni i... większość z nas, by mogła nie dać rady nie spanikować przy takich "zalotach" niedźwiadka. Niemniej, jeśli nie będziemy gwałtownie uciekać - to w zdecydowanej większości takich przypadków, po prostu ssak odejdzie.

Od dawna się mówi, że kluczem przy spotkaniu z niedźwiedziem jest ukazanie mu pokojowych intencji. Tyczy się to zwłaszcza sytuacji, gdy przy samicy są jej młode. Dodatkowo warto mówić głośno i wyraźnie, zachowując jednak spokojny ton.

W ostatnim czasie można było usłyszeć o paru atakach tych potężnych ssaków na człowieka, co wiąże się z faktem, że u niedźwiedzi panował okres godowy, gdzie pojedyncze jednostki są duża bardziej rozdrażnione. Nie pomaga również fakt, że człowiek zabrał tym zwierzętom ogromny obszar ich naturalnego funkcjonowania, przez co niedźwiedzie zbliżają się do zabudowań w celu zdobycia jedzenia.

Foto: Nature is Amazing/X - zrzut ekranu

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka