piątek, 14 lutego 2020 14:03

Lubomierz. Powiatowa rywalizacja szkół w narciarstwie alpejskim

Autor Marzena Gitler

12 lutego pod egidą Zespołu Placówek Oświatowych w Limanowej – Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Limanowskiego i Stacji Narciarskiej Lubomierz SKI odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Narciarstwie Alpejskim. Wystartowało w nich 151 młodych narciarzy.

W kategorii dziewcząt 2009-2010 najlepsza okazała się Anna Kurek z SP nr 3 w Limanowej, II miejsce zajęła Aleksandra Szkarłat z SP nr 1 w Limanowej, a III – Wiktoria Luma (ZPO Konina).

Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej najszybszy był Piotr Karpierz ZPO Mszana Dolna, przed Bernardem Zaczyńskim SP 1 Limanowa i Marcelem Fligiem (SP nr 2 Mszana Górna).

Zawodnik sekcji narciarskiej UKS BESKID Mszana Dolna ??? PIOTR KARPIERZ ??? został dzisiaj MISTRZEM POWIATU???w Narciarstwie Alpejskim???. SZACUN? i GRATULACJE PIOTREK???

Gepostet von UKS Beskid Mszana Dolna am Mittwoch, 12. Februar 2020

W kat. dziewcząt 2007-2008 zwyciężyła Wiktoria Rojek z SP nr 2 w Lubomierzu, za nią uplasowała się Amelia Antosz z SP 1 Mszana Dolna, a brązowy medal zdobyła Milena Joniec SP 3 w Limanowej.

Mistrzostwa Powiatu w Narciarstwie Alpejskim 2020. Bardzo dobre warunki⛷️❄️, świetna organizacja MOS Limanowa ? ,...

Gepostet von Ski Lubomierz am Mittwoch, 12. Februar 2020

W tej samej kategorii wiekowej chłopców najlepszy był Piotr Mucha z ZPO Mszana Dolna, srebro wygrał Mateusz Dziedzina z SP 1 Mszana Dolna a brąz – Brajan Bulanda z SP 1 Limanowa.

W punktacji zespołowej szkół  w kategorii dziewcząt najwięcej punktów zdobyła SP nr 2 w Lubomierzu, przed SP nr 3 w Limanowej i SP nr 1 w Limanowej, która zdobyła III miejsce, a IV - SP nr 1 w Mszanie Dolnej, która zdobyła tyle samo punktów, ale mniej za miejsca w pierwszej dziesiątce.

W punktacji zespołowej szkół w kategorii chłopców wygrała SP 2 w Mszanie Dolnej. Drugie miejsce zajęła SP1 w Mszanie Dolnej, a trzecie SP 1 w Limanowej.

Gdyby podsumować wszystkie punkty, z wynikiem 55 punktów najlepsza byłaby SP nr 1 Mszana Dolna, 51 p. i II miejsce zdobyła SP 3 w Limanowej, a III z wynikiem 46 p. - SP 1 Limanowa. Kolejne miejsca to 41,5 p. – SP nr 2 w Lubomierzu, 34,5 p. – SP 2 Mszana Dolna, 22 p. – ZSiP w Łostówce, 17 p. – SP nr 2 Mszana Górna, 16 p. – SP Raba Niżna, 10 p. – SP Niedźwiedź, 9 p. SP Mordarka i po 1 punkcie SP Jurków i SP Glisne.