poniedziałek, 31 lipca 2023 11:58

Malarstwo w Krakowie – którą galerię warto odwiedzić?

Autor Artykuł sponsorowany
Malarstwo w Krakowie – którą galerię warto odwiedzić?

Kraków od stuleci utożsamiany jest z polską stolicą kultury i sztuki. Piękna architektura, uliczne performance czy wyjątkowe muzea, to tylko skrawek tego, co Kraków ma nam do zaoferowania. To właśnie w tym mieście działają liczne galerie sztuki, które przyciągają zarówno miejscowych mieszkańców, jak i turystów z całego świata. Mowa tutaj oczywiście nie tylko o Muzeum Narodowym, ale także o niewielkich, kameralnych galeriach, które ujmują swoją oryginalnością i stylem.

Galerie obrazów w Krakowie oferują wyjątkową możliwość zgłębiania różnych stylów, epok i nurtów artystycznych. To także doskonałe miejsce do odkrywania talentów polskiego malarstwa. Jedną z galerii wartą odwiedzenia jest Rodzinna Galeria Autorska Profesora Juliusza Joniaka. W twórczości malarza można zauważyć inspiracje ekspresjonizmem i postimpresjonizmem. Dominują pejzaże krajów śródziemnomorskich.

Profesor Juliusz Joniak urodził się w 1925 roku we Lwowie. Swoją drogę artystyczną rozpoczął od studiów w Katedrze Malarstwa, w pracowniach Jerzego Fedkowicza i Czesława Rzepińskiego. Prace artysty przez lata były wystawiane nie tylko w największych galeriach sztuki w Polsce, ale i w całej Europie, m.in. w Kopenhadze, Madrycie, Atenach, Wenecji, Pradze czy Paryżu. Część obrazów znajduje się także w prywatnych kolekcjach europejskich i amerykańskich koneserów sztuki. Wspomniana wcześniej galeria malarstwa w Krakowie skrywa doskonałe dzieła malarza, a osobą reprezentującą Galerię i występującą w jej imieniu jest córka artysty Marta Joniak-Chmura.

Gdzie kupić obraz w Krakowie?

Jednym z miejsc, w którym możemy zakupić obraz Profesora Juliusza Joniaka do prywatnej kolekcji są galerie artystyczne. Kraków pod tym względem może zaoferować miłośnikom sztuki naprawdę wiele. Wszystko za sprawą Rodzinnej Galerii Autorskiej Profesora Juliusza Joniaka, która oferuje obrazy na sprzedaż. Są to, przede wszystkim obrazy olejne ale również akwarele - pejzaże i martwe natury, pochodzące z różnych lat twórczości artysty. Dzieła można zakupić bezpośrednio w galerii lub za pośrednictwem internetu.

Rodzinna Galeria Autorska Profesora Juliusza Joniaka znajduje się w samym sercu Krakowa - przy ulicy Sławkowska 5/7, nieopodal Muzeum Książąt Czartoryskich. Prace dostępne są w Grand Hotelu, który działa już od ponad 130 lat. Choć ogólnodostępna wystawa jest tymczasowo zamknięta – nic nie stoi na przeszkodzie, aby umówić się na indywidualną wizytę, aby bliżej poznać dzieła artysty.

Dlaczego Kraków? Galeria obrazów Profesora Juliusza Joniaka to swoiste dziedzictwo artystyczne malarza. To właśnie z tym miastem przez lata był związany. To tutaj tworzył, rozwijał swój talent i szukał nowych inspiracji. Klimatyczne uliczki Starego Miasta, zabytkowe kamienice, malownicze place i kręte alejki, to wszystko tworzy magiczną atmosferę sprzyjającą twórczości i estetyce. Nie ma lepszego miejsca dla artysty, który chce znaleźć inspirację i poczuć ducha przeszłości. Jeśli jesteśmy amatorami oryginalnej sztuki – prace artysty z pewnością na długo zapadną w naszej pamięci. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby te piękne obrazy znalazły się w naszych domach. Pamiętajmy – sztuka łagodzi obyczaje.

Kultura

Kultura - najnowsze informacje

Rozrywka