sobota, 21 listopada 2020 14:05

Małopolska: Będą testy przesiewowe dla mieszkańców. Na jakich zasadach?

Autor Mirosław Haładyj
Małopolska: Będą testy przesiewowe dla mieszkańców. Na jakich zasadach?

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji o wprowadzeniu testów przesiewowych w trzech województwach.

Adam Niedzielski poinformował w sobotę, 21 listopada, że podjęli z premierem decyzje o wprowadzeniu testów przesiewowych na terenie trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego:

– Jesteśmy po intensywnej dyskusji z panem premierem o tym, które regiony wybrać. Podjęliśmy decyzję, że będzie to Małopolska, Podkarpacie i Śląsk.

Badania przesiewowe będą wykonywane testami antygenowymi. W najbliższych dniach opracowany zostanie model logistyczny ich przeprowadzania:

– W najbliższym czasie opracujemy model logistyczny przeprowadzenia tych badań przesiewowych, ale chcemy dotrzeć i zrobić te badania w regionach dotkniętych najbardziej zachorowaniami na koronawirusa

– Adam Niedzielski.

Czytaj również:

W tym roku uczniowie już nie wrócą do szkół. Ferie będą będą skumulowane w jednym okresie
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera Morawieckiego dotyczącej “odmrażania gospodarki” szef rządu zapowiedział termin przyszłorocznych ferii zimowych. Szef rządu poinformował, ze zdalne nauczanie zostaje przedłużone, a szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia. Jednocześnie Mateusz Mo…
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Kancelaria Premiera

Małopolska - najnowsze informacje