sobota, 21 listopada 2020 09:47

W tym roku uczniowie już nie wrócą do szkół. Ferie będą skumulowane w jednym okresie

Autor Mirosław Haładyj
W tym roku uczniowie już nie wrócą do szkół. Ferie będą skumulowane w jednym okresie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera Morawieckiego dotyczącej "odmrażania gospodarki" szef rządu zapowiedział termin przyszłorocznych ferii zimowych.

Szef rządu poinformował, ze zdalne nauczanie zostaje przedłużone, a szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia. Jednocześnie Mateusz Morawiecki przekazał, że rząd zdecydował o organizacji ferii zimowych w roku szkolnym 2020/2021 w jednym terminie: 4-17 stycznia 2021 r. Oznacza to, że uczniowie nie wrócą do szkół przed 18 stycznia.

Do tej pory Ministerstwo Edukacji Narodowej stało na stanowisku, że organizacja ferii w jednym terminie dla uczniów ze wszystkich województw powoduje wiele perturbacji komunikacyjnych. W wyniku takiego działania występują również spore kłopoty w zakresie możliwości skorzystania z ośrodków wypoczynkowych i bazy turystycznej w chętnie odwiedzanych w okresie zimy województwach.

koronawirus najnowsze informacje

Czytaj również:

Małopolska: Będą testy przesiewowe dla mieszkańców. Na jakich zasadach?
Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji o wprowadzeniu testów przesiewowych w trzech województwach. Adam Niedzielski poinformował w sobotę, 21 listopada, że podjęli z premierem decyzje o wprowadzeniu testów przesiewowych na terenie trzech województw: małopolskiego…

Inf.: Kancelaria Premiera

Polska

Polska - najnowsze informacje