niedziela, 9 sierpnia 2020 15:44

Czy w Krakowie zostaną wprowadzone rygorystyczne obostrzenia?

Autor Wiktoria Mitura
Czy w Krakowie zostaną wprowadzone rygorystyczne obostrzenia?

W ostatnich dniach obserwujemy wysoki przyrost zakażeń koronawirusem w regionie. Na dzień dzisiejszy mamy 379 aktywnych przypadków COVID-19 w mieście. Jak tak dalej pójdzie, to stolica Małopolski może dołączyć do którejś ze stref.

Sytuacja epidemiczna w Krakowie nie napawa optymizmem. Codziennie notowanych jest tu kilkadziesiąt nowych przypadków zakażeń COVID-19. Czy taka sytuacja może doprowadzić do tego, że miasto trafi do strefy żółtej lub czerwonej? Nie wykluczone. Jeśli sytuacja się nie ustabilizuje to prawdopodobne jest, że będziemy musieli przyzwyczaić się do nowych realiów, jakimi będą rygorystyczne obostrzenia.

19 lipca mieliśmy tylko 72 aktywne przypadki. Pisząc „tylko”, wcale nie popełniamy błędu, ponieważ dzisiaj tych przypadków jest aż 379! Wzrost zachorowań bardzo dobrze widać na poniższym wykresie:

W ciągu trzech tygodni liczba aktywnych przypadków w Małopolsce wzrosła o ponad 300 przypadków! Liczba jest przerażająca.

O złej sytuacji w regionie pisaliśmy też tutaj:

9 sierpnia koronawirus w Małopolsce: Duży tygodniowy wzrost zakażeń i liczby aktywnie chorych
Małopolski Urząd Wojewódzki przekazał w niedzielę 9 sierpnia informację o kolejnych 108 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Oznacza to, że w tym tygodniu (od poniedziałku) przybyło 750 zakażeń, a liczba aktywnie chorujących wzrosła o 613 osób. Odnotowano także 2 kolejne zgony. Sytuacj…

W ostatnich dniach pisaliśmy o złej sytuacji w małopolskich szpitalach. Przyjęcia na niektóre z nich są wstrzymane. Do 5 sierpnia koronawirus dotarł aż do 5 szpitali w regionie! O tym szczegółowo pisaliśmy tutaj:

Kraków. Coraz więcej zakażonych szpitali. Szpital im. Dietla zamyka SOR i oddziały
“W związku z sytuacją epidemiologiczną, Izba Przyjęć Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla przy ulicy Skarbowej 1 w Krakowie zawiesiła swoją działalność” - poinformował szpital na Facebooku. Zakażenie potwierdzono już u 11 pracowników placówki.

i tutaj:

Szpital im. G. Narutowicza zamyka kolejny oddział. Zarażony personel
Placówka poinformowała, że pozostałe oddziały i poradnie funkcjonują bez zmian. Wczoraj pisaliśmy o zamknięciu oddziału położniczego w Krakowie. Dzisiaj szpital do odwołania wstrzymał przyjęcia na Oddział Dziecięcy. Okazało się, że dwie osoby z personelu są zakażone koronawirusem. Szpital poinform…

Dotarła do nas informacja, że kończą się miejsca dla chorych dzieci na koronawirusa. Zakażone dzieci przebywają w nowohuckim szpitalu im. Stefana Żeromskiego. Sytuacja z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Powoli zaczyna brakować miejsc. O tym przeczytacie tutaj:

Kończą się miejsca dla dzieci zakażonych koronawirusem w Szpitalu im. S. Żeromskiego
O trudnej sytuacji w nowohuckim szpitalu poinformowało Radio Kraków. Sytuacja na dziecięcym oddziale zakaźnym krakowskiego szpitala im. Stefana Żeromskiego jest coraz gorsza. To jedyny oddział w województwie oddelegowany do hospitalizacji i leczenia dzieci chorych i z podejrzeniem koronawirusa. Jak…

Informowaliśmy o zakażeniach COVID-19 w żłobku na os. Piastów w Mistrzejowicach. U dwóch opiekunek potwierdzono koronawirusa. Pisaliśmy o tym poniżej:

Kraków: Koronawirus w żłobku. Urząd twierdzi, że nie ma zagrożenia. Jak jest naprawdę?
Potwierdzono zakażenie koronawirusem u dwóch opiekunek w żłobku na os. Piastów w krakowskich Mistrzejowicach – informuje wyborcza.pl. – Sytuacja wgląda na opanowaną – twierdzi Urząd Miasta. Rzeczywiście? U pierwszej z opiekunek koronawirusa potwierdzono pod koniec lipca, a u drugiej – 1 sierpnia –…

Można jeszcze wymienić wiele miejsc, w których wykryto zakażenia. Codziennie dowiadujemy się o miejscach, w których sytuacja wymknęła spod kontroli. Pomimo zastosowania wielu środków ostrożności oraz zasad bezpieczeństwa zaleconych przez SANEPID nie udało się uniknąć najgorszego. Jasne jest, że koronawirus opanowuje Kraków.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje