środa, 5 sierpnia 2020 20:51

Kraków. Coraz więcej zakażonych szpitali. Szpital im. Dietla zamyka SOR i oddziały

Autor Marzena Gitler
Kraków. Coraz więcej zakażonych szpitali. Szpital im. Dietla zamyka SOR i oddziały

"W związku z sytuacją epidemiologiczną, Izba Przyjęć Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla przy ulicy Skarbowej 1 w Krakowie zawiesiła swoją działalność" - poinformował szpital na Facebooku. Zakażenie potwierdzono już u 11 pracowników placówki. W sumie zakażenie jest w pięciu krakowskich szpitalach i dwóch DPS-ach.

Oprócz przyjęć na SOR wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na oddziały internistyczne, kardiologię, reumatologię, neurologię, rehabilitację dzienną, diagnostykę obrazowa i endoskopię. Koronawirus został potwierdzony u 11 osób.

"Wszystkim zarażonym pracownikom i pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Jesteśmy z Wami. Do wszystkich Państwa apelujemy o odpowiedzialne zachowania i bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego! Tylko tak możemy powstrzymać pandemię! Będziemy Państwa informowali na bieżąco. Dziękujemy za Wasze wsparcie" - zaapelował zarząd szpitala.

W związku z sytuacja epidemiologiczna, Izba Przyjęć Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla przy ulicy Skarbowej 1 w...

Posted by Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie on Wednesday, August 5, 2020

Wzrastająca liczba zakażeń w Małopolsce wpływa na pogorszenie sytuacji epidemicznej w stolicy województwa. Od kilku dni codziennie przybywa w Krakowie kilkadziesiąt potwierdzonych przypadków koronawirusa, często rozproszonych to znaczy bez wskazania konkretnego miejsca, w którym doszło do transmisji. Pisaliśmy o tym tu:

Koronawirus w Krakowie. 3 ogniska i 250 aktywnie zakażonych. Wyjaśniamy, co się dzieje
Kraków w ostatnich dniach jest w czołówce nowych przypadków zakażenia Koronawirusem w Małopolsce. Są tam trzy nowe ogniska zakażenia, ale większość nowych zakażeń to rozproszone przypadki. Co to oznacza?

Koronawirus w krakowskich 5 szpitalach

Oprócz szpiyala im. Dietla zakażeni są też zakażeni pracownicy lub pacjenci innych krakowskich szpitali. Szpital ortopedyczno-rehabilitacyjny przy al. Modrzewiowej, szpital św. Rafała, szpital im. G. Narutowicza i szpital im. L. Rydygiera – to kolejne placówki, w które mogą stać się ogniskami zakażenia koronawirusem.

Zobacz:

Koronawirus w krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla! Placówka zamknięta
Zakażenie koronawirusem wykryto u pięciu pacjentów i czterech lekarzy. Szpital Dietla stał się kolejnym ogniskiem koronawirusa w Krakowie. Zakażenie wykryto łącznie u dziewięciu osób (u czterech lekarzy i pięciu pacjentów placówki). Jak donosi portal krknews.pl, w związku ze stwierdzonym koronawiru…
Kraków: Zakażona pacjentka na oddziale Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera
Na oddział psychiatryczny Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera przyjęto kobietę, która wymagała pomocy. Okazało się, że pacjentka jest zakażona koronawirusem. Z tego powodu przyjmowanie pacjentów na oddział zostało wstrzymane. > - Do szpitala została przyjęta kobieta, która wymagała hospitaliza…

Zakażenia wykryto też w dwóch bardzo dużych krakowskich DPS-ach - przy ulicy Krakowskiej na Kazimierzu i Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów przy ul. Heclów.

Kraków. Koronawirus w DPS na Kazimierzu. Zakażony jeden z pracowników
W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55 w związku z pozytywnym wynikiem na obecność COVID-19 u jednego z pracowników wprowadzono w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym pełny reżim sanitarny. W placówce przebywa 260 podopiecznych.
Kraków. Koronawirus w kolejnym DPS. Gdzie tym razem?
Wczoraj ionformowaliśmy o potwierdzeniu zakażenia u pracownika DPS na Kazimierzu. Dziś MOPS w Krakowie przekazał informację o kolejnej placówce, w której koronawirusa wykryto u mieszkanki. U mieszkanki Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów przy ul. Heclów 2 w Krakowie, która obecnie pr…
Kraków

Kraków - najnowsze informacje