piątek, 23 sierpnia 2019 10:57

Małopolska Tour 2019 w niedzielę na starosądeckich błoniach. Jakie atrakcje?

Autor Marzena Gitler
Małopolska Tour 2019 w niedzielę na starosądeckich błoniach. Jakie atrakcje?

W niedzielę, 25 sierpnia zapraszamy na trzeci rajd rowerowy w Starym Sączu. Dla chętnych zostaną przygotowane zróżnicowane i atrakcyjne trasy. Biuro zawodów (od godz. 10), start i meta będą usytuowane na Błoniach przy Ołtarzu Papieskim.
Dla uczestników, obok części sportowej, przygotowano posiłek, piknik rowerowy, gry i konkursy z nagrodami. Udział w rajdzie jest bezpłatny. O godz. 19 rozpocznie się koncert Krzysztofa Zalewskiego.

- Rowerzyści mogą sprawdzić trasę Euro Velo 11 z Barcic do Nowego Sącza z kładką na Popradzie. Dodatkową atrakcją będzie Starosądecki Jarmark Rzemiosła w czasie trwania Małopolska Tour - informuje Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Małopolski.

Stary Sącz leży w Kotlinie Sądeckiej w widłach Dunajca i Popradu. Najstarszy ośrodek miejski Sądecczyzny posiada niepowtarzalny klimat, cenne zabytki i wiele atrakcji turystycznych (enklawę przyrodniczą Bobrowisko, Centrum Aktywnego Wypoczynku, platformę widokową w Woli Kroguleckiej). Stary Sącz nierozerwalnie związany jest z postacią św. Kingi, która utworzyła tu w 1280 roku dwa klasztory, klarysek i franciszkanów. W tym pierwszym Kinga zmarła i została pochowana. Jan Paweł II kanonizował ją w Starym Sączu 16 czerwca 1999 roku. Perłą architektury jest kościół św. Trójcy, miejsce pochówku matki Kazimierza Wielkiego Jadwigi i św. Kingi. Po uroczystościach kanonizacyjnych pozostały Brama Szeklerska i Ołtarz Papieski.

Zakończenie tegorocznego Małopolska Tour przewidziano w Wadowicach (8.09) na bulwarach Skawy przy ul. Wenecja.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronach internetowych: www.malopolskatour.pl www.facebook.com/malopolskatour

inf. i foto: UMWM

Wiecej informacji w art. :

Stary Sącz: Nie tylko dla pasjonatów rowerów, czyli Małopolska Tour

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje