piątek, 15 lipca 2022 09:11

Malownicza ścieżka rowerowa w Skawinie oficjalnie otwarta!

Autor Patryk Trzaska
Malownicza ścieżka rowerowa w Skawinie oficjalnie otwarta!

Zakończyły się odbiory ścieżki rowerowej na Kanale Łączańskim w Skawinie. Rowerzyści już mogą korzystać z malowniczej trasy z pięknym widokiem na zieleń i panoramę gminy.

Długa, bo mająca prawie 11 kilometrów asfaltowa ścieżka jest częścią trasy Velo Małopolska. Wiedzie od miasta Skawina aż do Jaśkowic. Jak przekonują ludzie odpowiedzialni za trasę, to idealne miejsce do jazdy na rowerze, spacerów i spędzania wolnego czasu. Zarówno rowerzyści jak i piesi doceniają prostą, równą drogę, kilka mostów, którymi mogą dostać się na drugą stronę Kanału Łączańskiego oraz zaporę znajdującą się na końcu trasy.

Ścieżka rowerowa na Kanale Łączańskim

Ścieżka pełni bardzo ważną funkcję komunikacyjną dla mieszkańców gminy. Trasa przebiega przez stacje przesiadkowe Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, co pozwala wygodnie i bezpiecznie dotrzeć rowerem na pociąg. Umożliwia też dotarcie z zachodniej części gminy do centrum omijając przy tym niebezpieczną drogę krajową 44. To rozwiązanie już doceniają mieszkańcy, którzy jeszcze do niedawna, by dotrzeć do pracy w centrum gminy musieli jeździć samochodem lub autobusem. Dzięki wybraniu ścieżki oszczędzają czas, pieniądze i nie zanieczyszczają powietrza.

Ścieżka rowerowa na Kanale Łączańskim

- Dzięki połączeniu funkcjonalności i atrakcyjnych widoków ścieżka rowerowa żyje przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku pozwala bezpiecznie i zdrowo dotrzeć do pracy, a w weekendy jest atrakcyjną ofertą do spędzania czasu wolnego dla całych rodzin – mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

Ścieżka rowerowa na Kanale Łączańskim

Koszt budowy ścieżki wyniósł prawie 10 milionów złotych, 85 procent całej inwestycji zostało pokrytych ze środków Unii Europejskiej.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje