środa, 13 września 2023 18:00

Ukrył się pod maską forda. Strażnicy nie dali za wygraną [FOTO]

Autor Marzena Gitler
Ukrył się pod maską forda. Strażnicy nie dali za wygraną [FOTO]

Strażnicy Miejscy z Krakowa podzielili się informacją o interwencji, podczas której musieli się wykazać sprytem i wytrwałością. Chcieli uratować kocie niemowlę.

Malutkim kotkiem, który ukrył się pod maską zaparkowanego na os. Złotego wieku Forda, zainteresował się we środę, 13 września, jeden z mieszkańców. To on wykręcił numer 986, obawiając się, że kierowca auta uruchomi silnik, nie zauważając maluszka - poinformowała Straż Miejska Miasta Krakowa na swojej stronie.

Jak się okazało, nie była to łatwa i szybka interwencja. Wysłani na miejsce strażnicy ustalili, kto jest właścicielem auta, jednak okazało się, że pod jego adresem nie ma nikogo w mieszkaniu. Nie poddali się jednak. Sami przystąpili do akcji ratunkowej. Zwinny kocurek nie ułatwiał im zadania. Na szczęście po wielu próbach dał za wygraną i pozwolił się złapać.

Kotek został przewieziony do komendy i do momentu przyjazdu pracowników KTOZ-u, relaksował się na kocyku w chmurki, popijając mleko - zapewnili dzielni i wrażliwi na dobro zwierząt funkcjonariusze z Krakowa. Nie była to ich pierwsza akcja związana z czworonogami. Wczoraj zaopiekowali się psem, który błąkał się w okolicy ronda Grunwaldzkiego.

Gdyby ktoś szukał tego pieska, to informujemy, że został przewieziony do schroniska. Błąkał się w okolicy ronda Grunwaldzkiego.

Opublikowany przez Straż Miejska Miasta Krakowa Wtorek, 12 września 2023

Pod koniec sierpnia spod auta wyciągali królika. Wcześniej pomogli sarence i jeżykowi.

Mamy cię króliczku! W godzinach dopołudniowych ten uroczy, aczkolwiek bardzo energiczny króliczek pojawił się przy ul. św. Łazarza. Schował się pod jednym z zaparkowanych aut i pomimo licznych próśb oraz zachęt nie zamierzał spod niego wykicać. Ponieważ sytuacja była patowa, zwróciliśmy się o pomoc do pracowników KTOZ’u i wspólnymi siłami odłowiliśmy spryciarza. Specjaliści przejęli nad nim opiekę.

Opublikowany przez Straż Miejska Miasta Krakowa Poniedziałek, 21 sierpnia 2023

fot. Fb. Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka