środa, 18 listopada 2020 17:18

Marek Sowa: Gdy Polacy masowo umierają na COVID rządowi pozostaje nieszczęsny pijar w postaci szpitali tymczasowych

Autor Marzena Gitler
Marek Sowa: Gdy Polacy masowo umierają na COVID rządowi pozostaje nieszczęsny pijar w postaci szpitali tymczasowych

Skutkiem nietrafionych działań rządu jest niespotykany i zatrważający wzrost zgonów - mówi Marek Sowa, z którym rozmawiamy po konferencji posełów PO poświęconej "Czarnej Księdze 5 lat rządó PiS". Co wynika z przeprowadzonych przez posłów Koalicji Obywatelskiej interwencji poselskich w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim i czy wojewoda skutecznie walczy z pandemią?

-Od początku epidemii w małopolskim sanepidzie nie zatrudniono ani jednego nowego pracownika. Na poprawę funkcjonowania wszystkich inspekcji w Małopolsce rząd przeznaczył zaledwie 1,3 mln zł. Pracownicy nie dostają przysługujacych im dodatków za nadgodziony - wymienia poseł.  

Rozmawiamy też o tym, co wynikło z przeprowadzonych przez posłów interwencji poselskich w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, szpitalach tymczasowych i nierzetelnych statystykach, dotyczących liczby hospitalizowanych zakażonych koronawirusem oraz coraz wyższej liczbie zgonów.  

-Walcząc z covidem zapominamy o innych schorzeniach - przypomina poseł - czego przykładem jest choćby szpital w Oświęcimiu w dużej mierze przekształcony na covidowy. Zobacz naszą rozmowę.

zobacz też:

Małopolska. Wykrywalność testów na koronawirusa to już prawie 100%. Czy to dobrze?
Skuteczność wykrywania wirusa SARS-CoV-2 w Małopolsce wynosi już prawie 100 procent. Oznacza to, że niemal każdy wykonany test jest pozytywny a także... że z systemu umykają osoby zakażone bezobjawowe, które są zakazicielami.
Kraków. Pracownicy sanepidu bez dodatku specjalnego i pracy zdalnej. Proszą o pomoc
Pracownicy krakowskiego sanepidu wołają o pomoc. List z zarzutami na dyrektora wysłali do różnych instytucji i posłów.
Kraków. Marek Sowa: Premier Morawiecki jest odpowiedzialny za śmierć dodatkowych 50 tysięcy ofiar koronawirusa
Posłowie Platformy Obywatelskiej Marek Sowa i Aleksander Miszalski w Krakowie zaprezentowali “Czarną Księgę 5 lat rządów PiS”, która dotyczy nie tylko decyzji z okresu epidemii.
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. JP II prosi o pomoc w zakupie aparatu do tlenoterapii
Apel o wsparcie zakupu specjalistycznego sprzętu został umieszczony na stronie internetowej placówki. Jak wpomóc akcję i dlaczego urządzenie jest tak niezbędne?
koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje