piątek, 23 października 2020 10:15

Męcina: Parafianie chcą ufundować respirator pamięci ks. Antoniego Pisia

Autor Aleksandra Tokarz
Męcina: Parafianie chcą ufundować respirator pamięci ks. Antoniego Pisia

Parafianie z Męciny rozpoczęli zbiórkę na zakup respiratora z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej. Chcą w ten sposób okazać szacunek zmarłemu proboszczowi parafii – ks. Antoniemu Pisiowi.

Ks. Antoni Piś, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Opata w Męcinie, zmarł 16 października. Kapłan był chory na koronawirusa. Ostatnie dwa tygodnie spędził na oddziale zakaźnym, wspomagany przez respirator.

-Ksiądz Antoni Piś był osobą niezwykle skromną i pełną entuzjazmu dla wszelkich inicjatyw pomocowych, dlatego aby uczcić jego pamięć, warto wesprzeć zakup takiego sprzętu medycznego, z jakiego on sam korzystał podczas pobytu w szpitalu – tłumaczą organizatorzy.

Zakup respiratora ma wyrazić wdzięczność parafian za jego dobroć, zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności wielką aktywność duszpasterską.

Swoją pomoc zadeklarowała już dyrekcja limanowskiego szpitala. W przypadku, gdy publiczna zbiórka nie pokryje całkowitego kosztu zakupu respiratora, szpital weźmie udział w nabyciu sprzętu medycznego wysokiej jakości.

-Respirator wraz z kardiomonitorem będzie służył całej lokalnej społeczności. W dobie pandemii wirusa COVID-19, każdy z nas może stać się pacjentem wymagającym leczenia poprzez podłączenie do tego typu sprzętu – mówią organizatorzy zbiórki.

Zbiórkę wesprzeć można poprzez poprzez wpłaty elektroniczne w formie zrzutki lub bezpośrednio na konto Parafii, wpisując w tytule przelewu: "darowizna na respirator dla Limanowej": BANK PKO S.A. Oddział Limanowa: 81 1240 5123 1111 0000 5190 6382.

fot. https://zrzutka.pl/yf57xa

Limanowa - najnowsze informacje