środa, 18 października 2023 10:27

Medycyna estetyczna w walce z trądzikiem – jakie zabiegi pomogą pozbyć się niedoskonałości?

Autor Artykuł sponsorowany
Medycyna estetyczna w walce z trądzikiem – jakie zabiegi pomogą pozbyć się niedoskonałości?

Różne postacie trądziku pospolitego należą do najczęściej spotykanych chorób dermatologicznych skóry. Wbrew pozorom problem ten w dużym stopniu dotyczy nie tylko nastolatków, ale też osób dorosłych obu płci. Na szczęście nieestetyczne wykwity można leczyć, w czym pomaga współczesna dermatologia, kosmetologia i medycyna estetyczna. Dowiedz się więcej na ten temat i poznaj zabiegi dedykowane skórze trądzikowej.

Co odpowiada za trądzik i od czego zacząć jego leczenie?

Trądzik jest najpowszechniejszym i jednocześnie jednym z najbardziej złożonych pod względem etiologii problemów nie tylko skórnych, ale też ogólnoustrojowych. Za zaskórniki otwarte i zamknięte, grudki, krostki, pseudocysty czy torbiele w dużej mierze odpowiadają skłonności genetyczne, wahania hormonalne, zaburzenia procesu keratynizacji okołomieszkowej, nadprodukcja łoju (sebum) i obecność bakterii. Niekiedy zmiany trądzikowe są też objawem innej choroby zaburzającej pracę układu hormonalnego.

Ponieważ przyczyn powstawania trądziku jest wiele, leczenie należy rozpocząć od konsultacji z lekarzem. W zależności od rodzaju trądziku oraz jego zaawansowania sposób postępowania może być zupełnie inny. Niekiedy poza stosowaniem środków miejscowych (kremów, maści) i systematycznej pielęgnacji skóry konieczne okazuje się leczenie ogólnoustrojowe, np. przyjmowanie antybiotyków. Na konsultację z dermatologiem, który dobierze odpowiednią formę terapii i wskaże zabiegi właściwe dla danego przypadku można umówić się na stronie: https://www.estell.pl/

Profesjonalne peelingi medyczne i chemiczne w walce z trądzikiem

Bezpośrednią przyczyną powstawania wykwitów trądzikowych jest zanieczyszczenie ujść mieszków włosowych. Krostki powstają, gdy dochodzi do punktowego gromadzenia się martwych komórek naskórka, sebum i zanieczyszczeń. W większości przypadków dochodzi też do nadkażenia bakteryjnego i rozwoju stanu zapalnego. Jednym z najważniejszych elementów terapii przeciwtrądzikowej jest więc regularne, dokładne, ale też łagodne oczyszczanie obszarów zajętych niedoskonałościami – najczęściej twarzy, szyi, dekoltu, czy pleców.

Przy aktywnych zmianach trądzikowych niewskazane jest samodzielne mechaniczne usuwanie warstwy rogowej naskórka, co mogłoby prowadzić do podrażnienia skóry i pogłębienia problemu. Natomiast na głębokie oczyszczenie skóry pozwalają profesjonalne peelingi chemiczne i medyczne. Pierwsze z nich działają na wierzchnich warstwach skóry i są nieco łagodniejsze. Z kolei peelingi medyczne zwykle bazują na składnikach intensywnie złuszczających.

W przypadku trądziku specjalista dobiera substancje, które będą odpowiednie do stanu skóry. Peelingi złuszczają wierzchnią warstwę naskórka wraz z zanieczyszczeniami, w ten sposób odblokowując zatkane pory. Zabiegi takie pozwalają również na normalizację pracy gruczołów łojowych, redukując nadmiar sebum. Dodatkowym efektem jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Procedury takie znajdują zastosowanie także w przypadku blizn i przebarwień potrądzikowych.

Zabiegi rewitalizująco-dotleniające do skóry trądzikowej

Na oczyszczenie skóry tłustej, z poszerzonymi porami i zmianami trądzikowymi pozwala również zabieg oparty na właściwościach tripolarnej fali radiowej, ultradźwięków i indywidualnie dobranego koktajlu odżywczego. Procedura taka polega na dokładnym oczyszczeniu skóry, aplikacji spersonalizowanego preparatu i złuszczeniu martwego naskórka za pomocą specjalnej głowicy urządzenia. Zabieg kończy się nałożeniem odżywczej maseczki i masażem ujędrniającym.

Efektami tego rodzaju zabiegu jest stymulacja naturalnej regeneracji skóry, jej nawilżenie, dotlenienie i wyrównanie kolorytu. W przypadku trądziku istotne jest działanie zwężające poszerzone pory, intensywnie oczyszczające i zmniejszające ilość sebum. Metoda ta wygładza także powierzchnię skóry, redukuje przebarwienia i łagodzi podrażnienia. Pierwsze rezultaty zwykle widoczne są od razu, ale dla spotęgowania efektów zaleca się wykonanie pełnej serii, składającej się zwykle z 3 do 5 sesji w odstępach co 1–2 tygodnie.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka