wtorek, 13 października 2020 08:16

[Foto] Memoriał szachowy w Nowym Targu po raz piąty!

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Memoriał szachowy w Nowym Targu po raz piąty!

Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, Urząd Gminy Krościenko oraz firma Etna ze Szczawnicy.

Po raz piąty w Krościenku nad Dunajcem odbył się "Memoriał szachowy Zdzisława Soliwody", a po raz pierwszy wspominano także Edwarda Kordasa - jednego ze współorganizatorów i sponsorów rozgrywanych igrzysk.

Zdzisław i Edward żyli krótko, ale treściwie

podkreśliła na wstępie turnieju Bożena Soliwoda.

Treścią ich życia była praca z dziećmi i wspieranie ich w rozwoju oraz miłość do szachów. Spotykając się już po raz piąty przy szachownicach jesteście wypełnieniem, kontynuacją ich misji.

Sędzią głównym "Memoriału szachowego Zdzisława Soliwody i Edwarda Kordasa" był Jan Zapała z Mszany. Uczestnikom i zwycięzcom gratulacje złożył Jan Dyda wójt Krościenka, Józef Dyda z PCK w Nowym Targu oraz Robert Dębski dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku.Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, Urząd Gminy Krościenko oraz firma Etna ze Szczawnicy.

Inf. i foto: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Podhale

Podhale - najnowsze informacje