poniedziałek, 17 lutego 2020 16:35

Miechów. Rozbito gang włamywaczy

Autor Mirosław Haładyj
Miechów. Rozbito gang włamywaczy

Miechowscy policjanci rozbili szajkę niebezpiecznych włamywaczy, którzy w trakcie ostatnich miesięcy dopuścili się szeregu włamań na terenie powiatu.

W poniedziałek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie rozpoczęli działania mające na celu zatrzymanie osób, które na przełomie stycznia i lutego włamały się do niezamieszkałych domów i budynków gospodarczych, oraz domków letniskowych na terenie powiatu miechowskiego.

Policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego rozpoczęli akcję od przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i zatrzymania jednego ze współsprawców, 25-latka. Następnie ustalili, gdzie znajdował się samochód marki Ford, którym poruszali się sprawcy włamań i który służył im do przewożenia skradzionego mienia. W typowanym miejscu znaleźli i zabezpieczyli pojazd, a jego 26-letni właściciel został zatrzymany jako jeden z biorących udział we włamaniach. W miejscu jego przebywania, w toku przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli rzeczy pochodzące z kradzieży.

Kolejno zatrzymano 22-latka, który przebywał w miejscu zamieszkania swojego 26-letniego kolegi. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, broń i amunicję. 26-letni domownik również został zatrzymany, usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Pozostałym zatrzymanym przedstawiono zarzuty włamania z kradzieżą. Jak ustalono, mężczyźni po dokonaniu włamań kradli głównie rzeczy, które nadawały się do sprzedaży w punktach skupu złomu.

Fot. i inf.: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje