wtorek, 10 maja 2022 10:54

Miechowianie posadzili las dębowy

Autor Norbert Kwiatkowski
Miechowianie posadzili las dębowy

Na terenie dawnego wysypiska śmieci w Miechowie w sobotę 7 maja mieszkańcy gminy wspólnie zasadzili 500 dębów.

Sadzenie drzew na terenie byłego składowiska odpadów po rekultywacji (ulica Ogrodowa) odbyło się w ramach akcji „SadziMY las w Miechowie”.

Mieszkańcy posadzili 500 sadzonek dębów przekazanych przez Nadleśnictwo Miechów. Na każdego uczestnika czekały potrzebne narzędzia, akcesoria, woda, zdrowe przekąski, a także nagrody w postaci sadzonek ziół oraz kwiatów. Dla najmłodszych przygotowano quizy tematyczne, w których można było wygrać kolorowe i ekologiczne gadżety.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób. We wspólne sadzenie drzew zaangażowały się dzieci, seniorzy oraz całe rodziny. Nie zabrakło również obywateli Ukrainy mieszkających od niedawna na terenie gminy.

Akcja spotkała się z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem ze strony mieszkańców, dlatego na przyszły rok planowana jest jej kolejna edycja.

Organizatorem akcji była Gmina Miechów. Partnerami: CKiS w Miechowie, Zakład Wodociągów i  Kanalizacji w Miechowie oraz Nadleśnictwo Miechów.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu zintegrowany LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Źródło oraz foto: Urząd Gminy i Miasta w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje