wtorek, 14 marca 2023 11:35

Międzynarodowy trening strzelecki w Nowym Brzesku

Autor Patryk Trzaska
Międzynarodowy trening strzelecki w Nowym Brzesku

W sobotę 11 marca 2023 roku na strzelnicy sportowej LOK w Nowym Brzesku zorganizowano „Trening z niespodzianką”. Rywalizacja strzelecka miała charakter międzynarodowy ze względu na obecność na gości z Wielkiej Brytanii.

Mimo sobotniego załamania pogody spowodowanego przez cyklon Diethelm na strzelnicę LOK przybyła kilkunastoosobowa grupa wiernych sympatyków strzelectwa sportowego. Tym razem był to trening z niespodzianką, którą były nagrody i upominki ufundowane dla wszystkich uczestników przez obecnych na strzelnicy przez gości z Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy mile zaskoczeni serdeczną atmosferą, jaka panuje na strzelnicy. Dziękujemy instruktorom za pomoc i cenne wskazówki w czasie zajęć. Życzymy powodzenia i rozwijania działalności – mówili po treningu goście z Wielkiej Brytanii.

Po treningu nie zabrakło też słodkiego akcentu. Wszyscy zostali poczęstowani muffinami  w barwach polsko-brytyjskich, które przekazała Sylwia Kulińska z Nowego Brzeska, a widok szybko znikających słodkich bułeczek „Grześków” przekazanych przez Wojciecha Kopacza z nowobrzeskiej piekarni wyraźnie wskazywał, że wyroby z tej piekarni smakują wybornie. Nie zabrakło też słodyczy przekazanych przez Delikatesy PALEO.

Miłym akcentem na koniec treningu było przekazanie dla LOK Nowe Brzesko trzech nowych karabinków pneumatycznych przez Wojciecha Adamczyka, wiceburmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko. Karabinki, które są lżejsze od posiadanych, zostaną przeznaczone do szkolenia młodzieży. Zostały one zakupione ze środków mających na celu przeciwdziałanie alkoholizmowi i uzależnieniom, a pojawiły się na strzelnicy dzięki staraniom wieloletniego instruktora, a zarazem radnego miejskiego, Witolda Kozerskiego. Podziękowania za przekazany dar dla władz samorządowych, radnego oraz pełnomocnika ds. przeciwdziałania alkoholizmowi, Andrzeja Lubaszek przekazał prezes LOK Nowe Brzesko.

Przypomnijmy, że LOK Nowe Brzesko od ponad 30 lat prowadzi społecznie zajęcia strzeleckie, a strzelnica w Nowym Brzesku działa od 25 lat. Niedawno Michał Lewandowski z Nowego Brzeska ufundował i zamontował monitoring na strzelnicy, a niebawem zamontuje również systemy alarmowe. Tadeusz Całek z Opatkowic wykonał metalowe elementy konstrukcyjne, a Janusz Czekaj z Hebdowa stojaki do przechowywania karabinków w specjalnych szafach pancernych.

Trening prowadzili instruktorzy: Stanisław Grzyb (sędzia główny), Witold Kozerski, Janusz Grzyb i Dariusz Gołąb.

Najbliższy otwarty trening zaplanowano na sobotę 25 marca od 12.00 do 14.00.

Fot. Monika Gołąb

Proszowice - najnowsze informacje