środa, 8 listopada 2023 07:02

Mieszkaniec powiatu krakowskiego był poszukiwany. Wpadł, bo pijany... jechał rowerem

Autor Katarzyna Jamróz
Mieszkaniec powiatu krakowskiego był poszukiwany. Wpadł, bo pijany... jechał rowerem

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który okazał się poszukiwanym do odsiadki łącznie roku pozbawienia wolności. Kolejnego pijanego, tym razem kierowcę osobówki, tego samego dnia, zatrzymali policjanci ze Słomnik. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, a także cofnięte uprawnienia.

W niedzielę (5 listopada) w godzinach popołudniowych policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach podczas patrolu zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, jadącego w sposób wskazujący na stan upojenia alkoholowego. Po wylegitymowaniu okazał się nim 22-latek z gminy Skała. Mężczyzna został przez mundurowych zbadany alkomatem, który wykazał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych z kolei wykazało, że 22-latek jest poszukiwany do odsiadki roku pozbawienia wolności oraz do kolejnej sprawy celem odbycia 182 dni kary zastępczej pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony na komisariat, następnie trafił do zakładu karnego.


Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, patrol z Komisariatu Policji w Słomnikach do kontroli drogowej zatrzymał kierującego fordem. Okazał się nim kompletnie pijany 26-latek z gminy Słomniki. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że mężczyzna posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia. Teraz 26-latek odpowie za popełnione przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka