środa, 13 stycznia 2021 08:22

Mimo pandemii, pracownicy w Tarnowie są poszukiwani!

Autor Aleksandra Tokarz
Mimo pandemii, pracownicy w Tarnowie są poszukiwani!

Mimo trudnej sytuacji w kraju, spowodowanej pandemią koronawirusa, tarnowski rynek pracy ma się obecnie nieźle. Jak przyznaje Stanisław Dydusiak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie, od początku 2021 roku przybyło ponad 250 ofert pracy od pracodawców, a to oznacza, że pracownicy są nadal poszukiwani.

Dla porównania, do 10 stycznia roku 2020, ofert było tylko 64. Teraz w PUP zarejestrowanych jest 7 tys. ofert pracy. Najwięcej propozycji zatrudnienia w 2020 roku, skierowanych zostało do robotników budowlanych – łącznie było to 500 ofert. Pracodawcy często poszukiwali także magazynierów (300 ofert), monterów instalacji energii odnawialnej (200 ofert) i robotników gospodarczych (180 ofert). Na dalszych miejscach plasują się opiekunowie osób starszych, sprzedawcy oraz pracownicy biurowi i administracyjni, tych ofert było, łącznie około dwustu.

Nauczyciele w Tarnowie nie chcą się testować. Dlaczego?
W tym tygodniu odbywają się masowe testy dla nauczycieli, którzy 18 stycznia mają wrócić do szkół. Tarnowscy nauczyciele nie chcą się jednak testować. Powodów jest kilka. Badania przesiewowe dla tarnowskich nauczycieli prowadzone mają być w specjalnym testbusie. Który stanie na starej Kapłanówce. P…

Nowy rok daje również szansę na spadek bezrobocia w Tarnowie. Jak pokazują dane z Urzędu Pracy, 10 stycznia zarejestrowało się tylko 37 osób bezrobotnych. Analogicznie, w roku 2020, zapisanych na bezrobocie było już 126 osób. Na chwilę obecną, zarejestrowanych jest 3 tys. bezrobotnych.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje