wtorek, 12 stycznia 2021 12:09

Nauczyciele w Tarnowie nie chcą się testować. Dlaczego?

Autor Aleksandra Tokarz
Nauczyciele w Tarnowie nie chcą się testować. Dlaczego?

W tym tygodniu odbywają się masowe testy dla nauczycieli, którzy 18 stycznia mają wrócić do szkół. Tarnowscy nauczyciele nie chcą się jednak testować. Powodów jest kilka.

Badania przesiewowe dla tarnowskich nauczycieli prowadzone mają być w specjalnym testbusie. Który stanie na starej Kapłanówce. Poszczególne szkoły otrzymały już harmonogram przebiegu testów. Dla każdej placówki przewidziano inny czas na zgłoszenie się do badań.

Jak informuje w rozmowie z Radiem Kraków Iwona Oleksy z tarnowskiego ZNP tarnowscy nauczyciele nie są zainteresowani testami. Część z nich przeszła już Covid.

Jaki jest realny termin szczepień nauczycieli? Daleki...
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował dziś o realnym terminie szczepień nauczycieli przeciwko COVID-19. Ten jest jednak nieprędki. 18 stycznia, kończąc zdalne nauczanie, do szkół powrócą uczniowie klas I-III. Rzecznik rządu w Programie Pierwszym Polskiego Radia był pytany o termin, w którym szcz…

- Pozostali, którzy być może mogliby być zainteresowani, uważają, że skoro wynik testu jest ważny 72 godziny, nie będzie to miarodajne w momencie, w którym wrócą do pracy – tłumaczy Iwona Oleksy.

Badaniu chce się poddać tylko 20% tarnowskich pedagogów, którzy są zakwalifikowani do testów.

inf. Radio Kraków, fot.

Tarnów - najnowsze informacje