czwartek, 11 kwietnia 2019 10:20

Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Autor Anna Piątkowska-Borek
Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Ojcowie Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają do udziału w uroczystościach Wielkiego Tygodnia. W Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii odbędzie się odpust, któremu będize towarzyszyć Misterium Męki Pańskiej.

Co roku na Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej pojawia się około 150 tys. wiernych, którzy chcą dołączyć do wspólnej modlitwy.

Zapraszamy wszystkich do przeżycia tych dni w Polskiej Jerozolimie – zachęcają oo. Bernardyni.

Już w Niedzielę Palmową 14 kwietnia będzie można przeżywać Misterium Męki Pańskiej „Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy” i „Wypędzenie przekupniów” (godz. 15:00). W środę 17 kwietnia zobaczymy sceny „Uczta u Szymona” i „Zdrada Judasza” (godz. 20:00), w Wielki Czwartek – „Umycie nóg Apostołom” i „Wieczorny Sąd u Kajfasza” (godz. 13:00). Wielki Piątek: „Poranny Sąd i Kajfasza” (godz. 6:00) i „Dekret u Piłata” (8:00).

Idziemy drogami Wielkiego Postu, aby w Wielki Piątek stanąć przy Krzyżu Pana Jezusa na Kalwarii, a w Poranek Wielkanocny przy pustym Grobie – mówi o. Konrad Cholewa OFM, Kustosz Sanktuarium, zapraszając na niezwykły czas Misteriów Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Szczegółowy program odpustu dostępny jest na stronie internetowej Sanktuarium (LINK)

Spowiedź w Wielkim Tygodniu – Kalwaria Zebrzydowska

Spowiedź będzie odbywać się w następujących godzinach:

Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy – godz. 6:00 – 20:00
Wielki Czwartek – godz. 6:00 – 19:00;
Wielki Piątek – godz. 6:00 – 16:00
Wielka Sobota – godz. 6.00 – 16:00

Wadowice - najnowsze informacje