niedziela, 26 maja 2024 07:15

Młode wieliczanki pozostawiły konkurencję daleko w tyle. Ogromny sukces na czeskich zawodach

Autor Patryk Trzaska

Wielki sukces zawodniczek klubu UKS Judo King Wieliczka na Międzynarodowym Turnieju Judo "Velká Cena Ostravy" w Czechach. Młode judoczki nie tylko wykazały się ogromnym zaangażowaniem, ale również wywalczyły najwyższe miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Pomimo faktu, że w turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników i zawodniczek, to właśnie wieliczanki pozostawiły swoją konkurencję daleko w tyle. W kategorii U12 złoty medal wywalczyła Joanna Wiczyńska, a w rywalizacji U14 najlepsza okazała się Aurelia Boruń.

Dzięki zdobyciu dwóch złotych medali, klub uplasował się na wysokim, dziewiątym miejscu w klasyfikacji klubowej spośród 31 uczestniczących zespołów.

Warto wspomnieć, że turniej "Velká Cena Ostravy" to prestiżowe zawody, które przyciągają młodych judoków z różnych krajów. O randze wydarzenia świadczy regularny wysoki poziom rywalizacji i liczba uczestników.

źródło: UM Wieliczka