wtorek, 6 września 2022 13:02

Młodzi strażacy opanowali Proszowice. Ilość uczestników robi wrażenie...

Autor Norbert Kwiatkowski
Młodzi strażacy opanowali Proszowice. Ilość uczestników robi wrażenie...

3 września w Proszowicach odbył się "X Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa małopolskiego". Co zwraca uwagę, w zlocie udział wzięło aż 91 drużyn i blisko 900 młodych adeptów pożarnictwa

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie.  Poprzedzone zostało to uroczystym wprowadzeniem drużyn na rynek w Proszowicach. Następnie odtworzono Hymn Państwowy i podniesiono Flagę Państwową na maszt.

Na uczestników zlotu czekało 26 konkurencji ulokowanych m.in. w parku miejskim w Proszowicach, na Rynku Proszowickim oraz MOSiR w Proszowice. Różnorodność konkurencji sprawiła, że młodzież bardzo zaangażowała się w ich realizację. Młodzi adepci zmagali się m.in. z: przelaniem wody przez układ zbudowanych rurek, transporcie wody na "tyrolce", pytaniami z zakresu pożarnictwa, transportem w noszach płachtowych manekina, nalaniem z miejskich fontann odpowiedniej ilości wody do wiader, itp. Konkurencje wymagały pracy zespołowej. Dzieci i młodzież bawiła się świetnie! Tym bardziej, że dopisała słoneczna aura.

Nad bezpieczeństwem uczestników zlotu czuwało 20 strażaków z KP PSP Proszowice i 80 strażaków OSP z terenu powiatu proszowickiego.

Organizatorami zlotu byli: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Krakowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Proszowicach, Komenda Powiatowa PSP w Proszowicach oraz Gmina i Miasto Proszowice. Wsparcia udzieliły: samorząd województwa małopolskiego, samorząd powiatu proszowickiego a także wszystkie Gminy powiatu proszowickiego.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach

Foto: GiM Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje