poniedziałek, 26 lutego 2024 14:50

Modernizacja "Orlików" i tysiąc nowych boisk w planach Ministerstwa Sportu

Autor Mateusz Łysik
Modernizacja "Orlików" i tysiąc nowych boisk w planach Ministerstwa Sportu

W świetle najnowszych zapowiedzi Ministerstwa Sportu, Polska staje przed ambitnym projektem rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej. Minister Sportu, Sławomir Nitras, podczas spotkania z dziennikarzami w Krakowie, ogłosił plan modernizacji 293 orlików na terenie całego kraju, z perspektywą budowy kolejnego tysiąca nowych boisk ze sztuczną nawierzchnią w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Inicjatywa ta wpisuje się w długoterminową strategię rozwoju sportu i rekreacji, z myślą o dostępności oraz poprawie warunków dla młodych sportowców. Z ogromnym budżetem wynoszącym 75,18 miliona złotych na rok 2023, program ma na celu nie tylko odnowienie istniejących obiektów, ale również wzbogacenie ich o dodatkowe elementy infrastruktury sportowej.

Kraków, który w ramach programu "Orlik 2012, Moje boisko" zyskał 14 obiektów, w najnowszej edycji programu otrzyma wsparcie dla jednego z nich, znajdującego się na osiedlu Na Wzgórzach. Mimo to, minister Nitras podkreśla gotowość ministerstwa do wspierania modernizacji wszystkich orlików w Polsce, zapewniając jednolite dofinansowanie na poziomie 50% kosztów.

Nowością w programie jest wprowadzenie "komponentu modernizacyjnego", który umożliwi rozbudowę obiektów o nowe elementy, takie jak korty tenisowe, skateparki czy bieżnie lekkoatletyczne. Minister Nitras zapowiedział również, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszony program budowy nowych orlików.

Sport

Sport - najnowsze informacje

Rozrywka