poniedziałek, 28 czerwca 2021 09:50

Morska podróż w antyczny świat - zwiedzanie Grecji jachtem

Autor Artykuł sponsorowany
Morska podróż w antyczny świat - zwiedzanie Grecji jachtem

Grecja kojarzy się ze wspaniałą historią, która dała początek europejskiej cywilizacji. Do dziś na terenie kraju zachowało się wiele antycznych zabytków. Za wybraniem się w podróż do Grecji przemawiają również malownicze widoki, szczególnie na Morzu Egejskim oraz ludzie słynący z życzliwości. W kraju rzadko pada deszcz, a nieskazitelna pogoda utrzymuje się tam od kwietnia aż do końca października. Coraz popularniejszą formą spędzania wakacji w Grecji jest czarter jachtu. Sprawdź, jak przeżyć niesamowitą morską przygodę a kraju tysiąca wysp!

Zwiedzanie Grecji jachtem - najważniejsze informacje

Jako że sezon jachtowy w Grecji obejmuje miesiące niewakacyjne, warto rozważyć czarter w okresie późnej wiosny lub wczesnej jesieni. Można wówczas uniknąć szczytu sezonu, który wiąże się z ogromną liczbą turystów. W lipcu i sierpniu wynajęcie jachtu jest utrudnione, ponieważ turyści z całej Europy rezerwują statki na ten okres z dużym wyprzedzeniem. Poza ścisłym okresem ceny są dużo niższe.

Bareboat czyli czartery w Grecji w świetle prawa przysługują wyłącznie osobom posiadającym uprawnienia sternika motorowodnego, jachtowego sternika morskiego lub patent sternika jachtowego.  Ponadto wśród osób przebywających na łodzi, jedna musi pełnić funkcję  co-skippera, a więc znać podstawowe czynności wykonywane na łodzi.

Gdzie warto wyczarterować jacht?

Czarter jachtów warto rozważyć nie tylko w najpopularniejszych kurortach, ale również w mniej znanych malowniczych miasteczkach. Greckie prawo reguluje przepisy dotyczące czarteru, a poszczególne mariny zarządzane są przez władze lokalne. Dzięki temu można liczyć na niskie opłaty portowe. Do szczególnie popularnych destynacji obieranych przez miłośników jachtów można zaliczyć:

1)    Cyklady (Mykonos, Santorini i Paros). Punkt obowiązkowy jeżeli chodzi o zwiedzanie Grecji. W skład archipelagu wchodzą przepięknie białe miasteczka usytuowane na niewielkich wysepkach.

2)    Dodekanez (Kos i Rodos). Wyspy słynące z zielonych pagórków, które stykają się z niebieską taflą morza.

3)    Sporady (Skopelos, Alonissos, Skiathos i Skyros). To archipelag idealny dla początkujących sterników, ponieważ odległości pomiędzy punktami są bardzo małe.

4)    Zatoka Sarońska (Egina, Salamina, Poros). Kierunek dla fanów historii, to tutaj rozegrała się bitwa pod Salaminą.

Grecja składa się z mniejszych i większych wysepek, które są idealnymi destynacjami wakacyjnymi. Kraj ten warto zwiedzać z pokładu jachtu, aby móc podziwiać malownicze widoki i mieć szansę odwiedzenia sporej liczby miejsc. Dzięki stosunkowo taniemu czarterowi jachtów w Grecji, podróż może odbywać się zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i poza nim.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje