piątek, 8 lipca 2022 08:16

Myślenice. Będzie oświetlenie dla pieszych na Zakopiance

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Będzie oświetlenie dla pieszych na Zakopiance

Gmina Myślenice podpisała porozumienia z GDDKiA, że wybuduje oświetlenie przejść dla pieszych na Zakopiance. Ma to znacząco zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Oświetlenia przejść dla pieszych powstaną w Głogoczowie i Myślenicach.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał porozumienia z Dyrektorem krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomaszem Pałasińskim na finansowanie realizacji budowy oświetlenie trzech przejść dla pieszych na Zakopiance. Oświetlenie zyskają dwa przejścia dla pieszych w Głogoczowie oraz jedno w Myślenicach. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo na S7.

- Poprawa widoczności pieszych poprzez wykonanie oświetlenia trzech przejść dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 7 to kolejne ważne inwestycje w celu bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców. W ramach podpisanego porozumienia Gmina Myślenice zrealizuje zadanie poprzez opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie zezwoleń oraz budowę oświetlenia, natomiast pełne finansowanie inwestycji jest po stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zadanie powinno zostać wykonane do końca listopada bieżącego roku – wyjaśnia burmistrz Jarosław Szlachetka.

Doświetlenia przejść na pieszych zostaną wykonane na wlocie podporządkowanym Zakopianki w Głogoczowie obok kładki na końcu Starodroża (kilometraż DK7 685,658), przejścia pieszych na węźle w Głogoczowie na skręcie w stronę Bielska-Białej (kilometraż DK7 683,906), a także w Myślenicach przy wyjeździe pod wiaduktem w stronę Stróży obok parkingu Park&Ride (kilometraż 695,928).

Inf. i fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje