poniedziałek, 9 sierpnia 2021 12:13

Myślenice: GDDKiA ogłasza przetarg - kolejne inwestycje na Zakopiance

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice: GDDKiA ogłasza przetarg - kolejne inwestycje na Zakopiance

Rozbudowa drogi krajowej numer 7 w rejonie miejscowości Głogoczów – przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Krakowie.

- To kolejne dobre wieści dla mieszkańców i użytkowników Zakopianki. GDDKiA ogłasza przetarg na opracowanie trzech bezkolizyjnych skrzyżowań na terenie Głogoczowa, a także poprawę niebezpiecznego łuku przy zjeździe na Bęczarkę. To efekt naszych rozmów z ministrem Andrzejem Adamczykiem i podpisanego programu inwestycyjnego 29 kwietnia w Ministerstwie Infrastruktury. Dziękuję za te dobre decyzje, które są niezwykle ważne dla mieszkańców i kierowców poprzez poprawę bezpieczeństwa – mówił na poniedziałkowym briefingu prasowym Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Udział w briefingu wzięli przedstawiciele Rady Miejskiej i Rady Powiatu Myślenickiego, sołtysi oraz poseł na Sejm RP Władysław Kurowski. Celem inwestycji, na którą GDKiA zleci opracowanie dokumentacji projektowej jest likwidacja miejsc niebezpiecznych i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Bezkolizyjne skrzyżowania mają za zadanie odseparowanie ruchu lokalnego od ruchu tranzytowego biegnącego Zakopianką.

- Po wielu latach niemocy dziś mieszkańcy Głogoczowa i Bęczarki otrzymują świetne informacje dotyczące nowych rozwiązań komunikacyjnych poprzez poprawę bezpieczeństwa na Zakopiance. Będzie bezpieczniej dla mieszkańców, ale co bardzo ważne będzie bezpieczniej dla wszystkich podróżujących tą drogą. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego z wielkim udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podjęli decyzje o rozpoczęciu kroków w stronę realizacji tych inwestycji. Dzisiaj pierwsze rządowe środki są kierowane na realizację tych dobrych rozwiązań dla naszych mieszkańców. Za to wszystko serdecznie dziękuję zarówno premierowi i ministrowski infrastukruty, jak również Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie pod kierownictwem dyrektora Tomasza Pałasińskiego - dodał Władysław Kurowski, poseł na Sejm RP.

Zakres przedmiotowych inwestycji obejmuje likwidację niebezpiecznych lewoskrętów i budowę węzłów dwupoziomowych w miejsce skrzyżowań z drogą powiatową K1938 Głogoczów-Bęczarka-Krzywaczka (zjazd na Bęczarkę) oraz budowę dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań w centrum Głogoczowa przy Starodrożu (w sąsiedztwie obydwóch kładek dla pieszych na Zakopiance). Projektanci będą również pracować nad korektą niwelty na nienormatywnym łuku w przy skręcie na Bęczarkę oraz budową dodatkowych pasów ruchu, likwidacją zjazdów, uciąglenia dróg zbiorczych i serwisowych, budowę ekranów akustycznych oraz kanału technologicznego wzdłuż Zakopianki.

Myślenice - najnowsze informacje