sobota, 24 sierpnia 2019 08:47

Myślenice: Najmłodsi studenci będą mieć 6 lat

Autor Anna Piątkowska-Borek
Myślenice: Najmłodsi studenci będą mieć 6 lat

We wrześniu rusza Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży. Będzie działał przy myślenickiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.

Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży startuje dzięki środkom z budżetu obywatelskiego Małopolski. Dla dzieci to ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu. Co przygotowano dla młodych studentów?

– Zajęcia odkrywające w prosty sposób tajniki matematyki i nauk przyrodniczych. Ciekawe wykłady z przedmiotów humanistycznych, możliwość nauki języka obcego, a na dokładkę – sporo zajęć artystycznych i lekcje nauki gry w szachy – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zajęcia będą trwały od września 2019 do czerwca 2020 roku. Będą prowadzone w czterech grupach wiekowych: 6-8 lat, 8-10 lat, 10-13 lat i 13-16 lat.

Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży – zapisy

Zapisy na zajęcia: 9-25 września. Obowiązują limity miejsc. W każdej grupie jest po 60 miejsc.

Wybrali mieszkańcy

Podczas głosowania na projekty w ramach trzeciej edycji BO Małopolska zadanie „Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży” zdobył w sumie 851 głosów. Na jego realizację Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 100 tys. zł.

Projekt jest przygotowywany przy współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie i jej myślenicką filią.

Myślenice - najnowsze informacje