środa, 6 lipca 2022 09:09

Myślenice. Uroczysta przysięga wraz z Piknikiem Wojskowym już w tę niedzielę

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Uroczysta przysięga wraz z Piknikiem Wojskowym już w tę niedzielę

Już w tę niedzielę (10.07) o godzinie 11:00 odbędzie się Piknik Wojskowy oraz Przysięga 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.  Na uroczystość, która będzie miała miejsce na Rynku Miejskim w Myślenicach, zapraszają Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcin Siudziński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Na Myślenickim Rynku w najbliższą niedzielę odbędzie się uroczystość wręczenia Chorągwi Wojska Polskiego połączoną z Przysięgą Wojskową żołnierzy. W trakcie uroczystości na wszystkich zaproszonych będzie czekał piknik tematyczny związany z pokazem sprzętu wojskowego w tym wyposażenia osobistego żołnierzy oraz sprzętu taktycznego. W programie przewidziano cięższy sprzęt wykorzystania bojowego, quady czy motocykle. Można będzie również porozmawiać z żołnierzami na temat pełnionej cyklicznie służby, czy skosztować wojskowej grochówki. Dodatkowo na zaproszonych czeka piknik tematyczny z możliwością wstąpienia w szeregi 11 MBOT. Piknik Wojskowy oraz Przysięga 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Plakat promocyjny - fot. UMiG Myślenice 

Dla zainteresowanych nie zabraknie przydatnych informacji dotyczących rekrutacji wstępnej do 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, której najbliższe powołanie odbędzie się 16 września. Wojskowi zachęcają wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w mundurze do wzięcia w nim udziału.

Na niedzielne wydarzenie (10.07), które odbędzie się o  godzinie 11 na Runku Miejskim w Myślenicach, zapraszają: Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcin Siudziński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

inf./fot. - UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje