środa, 13 maja 2020 09:34

Sułkowice: próbował się zabić na oczach matki, potem uciekł do lasu

Autor Manuel Langer
Sułkowice: próbował się zabić na oczach matki, potem uciekł do lasu

Policjanci z Myślenic po otrzymaniu informacji o próbie samobójczej, niezwłocznie  wyruszyli szukać desperata. Odnaleźli go w lesie. Mężczyzna był poważnie ranny, jednak w porę udzielona pomoc zapobiegła tragedii.

W poniedziałek (11 maja 2020r.)  policjanci z Myślenic otrzymali informację, że 27-letni mieszkaniec  gminy Sułkowice na oczach matki krzycząc, że się zabije zranił się nożem, po czym trzymając w ręku ostrze, uciekł do pobliskiego lasu.   Skierowani na miejsce policjanci natychmiast przystąpili do jego  poszukiwań. W odległości około dwóch kilometrów od domu jeden z patroli  natrafił w lesie na mocno już krwawiącego mężczyznę. Ten nie reagował na  polecania policjantów i zbliżał się do nich, trzymając w ręku nóż.  Dopiero po kilku wezwaniach mundurowych do odrzucenia niebezpiecznego  przedmiotu  wykonał polecenie, jednak od razu zaczął uciekać w głąb lasu. Policjanci szybko dogonili 27-latka, udzielili mu pierwszej pomocy  i doprowadzili do miejsca gdzie czekała karetka pogotowia. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

To tylko jeden z kilku podobnych  przypadków z ostatnich dni.  1 maja br. myśleniccy policjanci około 1 w  nocy, po kilkugodzinnych poszukiwaniach odnaleźli 27-letniego mieszkańca  gminy Siepraw, który odnalazł się w pobliżu Jeziora Dobczyckiego.  Zgłoszenie matki poszukiwanego wskazywało, że mogło dojść do tragedii.   Natomiast 10 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Dobczycach  odebrali nóż kobiecie, która chciała targnąć się na swoje życie,  opatrzyli jej rany i czuwali nad stanem poszkodowanej do czasu przyjazdu  pogotowia ratunkowego.

Info/foto: policja

Myślenice - najnowsze informacje