środa, 2 lutego 2022 11:28

Myślenice. Postępy w pracach budowlanych przedszkola w Jaworniku

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice. Postępy w pracach budowlanych przedszkola w Jaworniku

Roboty ziemne już wykonane, teraz prace zbrojarskie, szalunki i zabetonowanie fundamentów – wykonawca nowego budynku Przedszkola Samorządowego w Jaworniku rozpoczął inwestycję długo wyczekiwaną przez społeczność tej miejscowości. Pod koniec bieżącego roku budynek powinien zostać wybudowany i uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 5 545 520,00 zł, a Gmina Myślenice na budowę Przedszkola Samorządowego pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Postępy prac wizytował ostatnio burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z pracownikami Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

- To jedno z głównych wyzwań inwestycyjnych, które zapowiadałem w kampanii wyborczej i dziś mieszkańcy mogą obserwować wymierny efekt naszych działań w pozyskiwaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, poprzez postęp prac budowlanych. Cieszę się, że Przedszkole Samorządowe w Jaworniku w końcu doczeka się nowoczesnego budynku oraz świetnych warunków do edukacji przedszkolaków z możliwością opieki żłobkowej – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.

Nowy budynek Przedszkola Samorządowego w Jaworniku jest budowany na działce nr 1316/10, naprzeciw Szkoły Podstawowej w Jaworniku. Zgodnie z opracowaną dokumentacją budynek przedszkola z oddziałem żłobkowym przewidziany będzie dla 125 dzieci.  Zaprojektowano w nim przedszkole z czteroma oddziałami mogącymi przyjąć po 25 dzieci oraz oddział żłobkowy. Budynek zostanie wyposażony w pełne zaplecze kuchenne. Projektowany budynek przedszkola to budynek parterowy z poddaszem użytkowym, przekryty dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 35 stopni. Bryła budynku w kształcie prostokąta. Budynek składa się z części dwukondygnacyjnej: parter i poddasze użytkowe.

Źródło oraz foto: Urząd Miasta i Gminy Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje