środa, 16 grudnia 2020 15:03

Na co zwracać uwagę przy wyborze parkingu przy lotnisku?

Autor Artykuł zewnętrzny
Na co zwracać uwagę przy wyborze parkingu przy lotnisku?

Planując podróż, warto przemyśleć wszystkie możliwe aspekty z nią związane. Często skupiamy się na samych kwestiach związanych z miejscem naszej wyprawy takimi jak hotel czy rezerwacja biletów. Pomijamy natomiast parking przy lotnisku, który pozwoli nam na bezpieczne pozostawienie naszego pojazdu podczas naszego wypoczynku. Sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na parking przy lotnisku, aby uniknąć rozczarowania i mieć pewność, że nasz samochód będzie bezpieczny.

Czy warto jechać na lotnisko własnym samochodem?

Wielu podróżujących zastanawia się nad tym, czy warto wybierać się swoim własnym samochodem na lotnisko. Najczęściej pojawiającym się argumentem są właśnie koszty związane z parkingiem, a także konieczność prowadzenia pojazdu przez jedną z podróżujących osób.

Podróżowanie własnym pojazdem ma jednak wiele zalet, które niwelują te niedogodności. Jedną i jednocześnie najważniejszą z nich jest oczywiście wygoda oraz niezależność podróżujących. Nie musimy się martwić o to, czy będzie nas miał kto zawieźć na lotnisko lub czy uda nam się znaleźć takie połączenie, aby nie oczekiwać na lot zbyt długo. Możemy również zabrać ze sobą nieograniczoną liczbę bagaży oraz nie musimy angażować rodziny czy znajomych w dowiezienie nas na miejsce.

Na jakie cechy parkingu zwracać uwagę?

Często spotykamy się z obawami przed zostawieniem naszego pojazdu na parkingu koło lotniska. Jest to zupełnie niepotrzebne, gdyż możemy na własną rękę sprawdzić, czy dany parking spełnia podstawowe kryteria wyboru. Jeżeli szukasz parkingu przy lotnisku Kraków-Balice, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Bezpieczeństwo naszego pojazdu

Należy upewnić się czy parking, na który się zdecydujemy posiada takie zabezpieczenia jak:

·         Całodobowy monitoring całego obszaru parkingu;

·         Jest dobrze oświetlony,

·         Całodobowo strzeżony przez wykwalifikowany personel.

Są to czynniki, które zapewnią Twojemu pojazdowi bezpieczeństwo, a także Tobie spokojny umysł, który będzie mógł skupić się na wypoczywaniu. Coraz więcej parkingów wprowadza taki zakres usług jako normalna ofertę, jednak nie zawsze tak jest. W razie wątpliwości zawsze powinniśmy się upewnić oraz zapytać o zakres świadczonych usług.

Ile kosztuje parking przy lotnisku?

Ceny za pozostawienie swojego samochodu na parkingu niedaleko lotniska wcale nie musza być duże. Możemy zapoznać się dokładnie z ofertami różnych parkingów i zobaczymy, że ceny za dobę pozostawienia pojazdu będą różne, ale nie zawsze musza być one wysokie. Należy pamiętać, że w przypadku pozostawiania samochodu na dłuższy czas, możemy spodziewać się atrakcyjnych zniżek.

Opcje dodatkowe i odległość od terminala

Wybierając parking koło lotniska powinniśmy również wziąć pod uwagę jego odległość od samego terminala, aby uniknąć sytuacji, w której będziemy mieć trudność z dotarciem na czas na nasz lot. Zdecydowana większość parkingów w swoich usługach oferuje dojazd busem pod sam terminal, a koszt takiej usługi jest już wliczony w cenę parkingu. Konieczne jest jednak upewnienie się oraz poznanie dokładnych zasad takiej usługi, aby uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania.

Parking przy lotnisku – podsumowanie

Pamiętajmy, że ceny za parking koło lotniska wcale nie muszą być astronomicznie wysokie i często jest to dużo bardziej opłacalna i wygodniejsza opcja, niż podróżowanie na lotnisko w inny sposób. Nie bójmy się dzwonić, pytać i porównywać oferty. Dobry parking koło lotniska wyczerpująco odpowie na wszystkie nurtujące pytania, aby móc świadczyć usługę na najwyższym poziomie.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje