środa, 24 maja 2023 07:30

Na ich balkonie nagle zapaliła się hulajnoga. Pożar w Krakowie

Autor Mirosław Haładyj
Na ich balkonie nagle zapaliła się hulajnoga. Pożar w Krakowie

Do pożaru hulajnogi doszło w niedzielę (21 maja) na jednym z krakowskich balkonów.

W niedzielę (21 maja) strażacy z JRG na 4 w Krakowie zostali zadysponowani do pożaru hulajnogi na balkonie.

-W ubiegłym roku na naszym rejonie operacyjnym dwukrotnie doszło do pożaru magazynu z hulajnogami. Pożary baterii są rzadkimi, ale możliwymi incydentami

-przestrzegają strażacy.

Strażacy przypominają

W celu zapobiegania pożarom baterii w hulajnogach oraz zwiększenia bezpieczeństwa, producenci hulajnóg elektrycznych wprowadzili różne środki ostrożności. JRG nr 4 przypomina kilka zasad, których warto przestrzegać:

1) Kupuj od renomowanych producentów: Wybieraj hulajnogi elektryczne od znanych i uznanych producentów. Często mają one bardziej rygorystyczne kontrole jakości i testy bezpieczeństwa.

2) Przestrzegaj instrukcji obsługi: Zapoznaj się z instrukcją obsługi hulajnogi elektrycznej i przestrzegaj zaleceń dotyczących ładowania, użytkowania i przechowywania baterii.

3) Używaj oryginalnych ładowarek: Zawsze używaj oryginalnych ładowarek dostarczonych przez producenta hulajnogi. Niewłaściwe ładowarki mogą przyczynić się do uszkodzenia baterii.

4) Unikaj nadmiernego ładowania: Nie pozostawiaj hulajnogi elektrycznej podłączonej do ładowarki zbyt długo. Unikaj również ładowania baterii przez całą noc. Przestrzegaj zaleceń dotyczących czasu ładowania podanego przez producenta.

5) Unikaj skrajnych temperatur: Nie wystawiaj hulajnogi na skrajne temperatury, zarówno wysokie, jak i niskie. Ekstremalne warunki mogą wpływać na wydajność i bezpieczeństwo baterii.

6) Regularne przeglądy techniczne: Konserwuj hulajnogę zgodnie z zaleceniami producenta, a także regularnie sprawdzaj stan baterii. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, takie jak spuchnięcie baterii, przestań korzystać z hulajnogi i skontaktuj się z producentem lub serwisem.

7) W przypadku pożaru lub eksplozji baterii w hulajnodze elektrycznej, natychmiast oddal się od niej i wezwij odpowiednie służby ratunkowe.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje