wtorek, 11 lipca 2023 06:03

Na lotnisku Kraków-Balice działy się cuda. Wodny salut powitał wyjątkowego gościa

Autor Norbert Kwiatkowski
Na lotnisku Kraków-Balice działy się cuda. Wodny salut powitał wyjątkowego gościa

Lotnisko Kraków Airport zyskało nowego przewoźnika i nowe połączenie, dlatego trzeba było to uczcić. 10 lipca (poniedziałek) na port lotniczy w  Balicach przyleciał samolot tureckich linii lotniczych Pegasus, który został powitany salutem wodnym i okolicznościowym tortem.

Co najważniejsze, to Ankara - jako drugie tureckie miasto - dołącza do listy miejsc, do których dolecimy bezpośrednio z Krakowa. Połączenia będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałek i czwartek.

- Ankara to kolejne tureckie miasto na mapie połączeń Kraków Airport i kolejny nowy przewoźnik, którego witamy w sezonie Lato 2023. Na krakowskim lotnisku obserwujemy coraz więcej turystów przylatujących z Turcji. Kraków i Małopolska to dla nich znakomite miejsce do spędzenia czasu z rodziną i zwiedzania wyjątkowych skarbów naszego regionu. Mam nadzieję, że połączenie do Ankary pozwoli także na wzmocnienie kontaktów gospodarczych między naszymi krajami, gdyż stolica Turcji jest ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym. - zdradził Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów.

Foto: Kraków Airport

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka