wtorek, 19 stycznia 2021 14:11

Na początku lutego powtórka badań przesiewowych nauczycieli

Autor Aleksandra Tokarz
Na początku lutego powtórka badań przesiewowych nauczycieli

W trakcie sesji pytań i odpowiedzi dotyczącej programu szczepień przeciwko koronawirusowi, która zorganizowana została przez prezydenta Andrzeja Dudę w Pałacu Prezydenckim, Minister Zdrowia ogłosił, że rząd na początku lutego będzie chciał powtórzyć badania przesiewowe nauczycieli.

W czasie spotkania goście odpowiadali na pytania internautów. Poruszona została kwestia testów przesiewowych, które zostały przeprowadzone w ubiegłym tygodniu wśród nauczycieli.

- Przeprowadziliśmy badanie przesiewowe wśród nauczycieli, które na 134 tys. zbadanych nauczycieli dały wynik prawie 3 tys. pozytywnych przypadków. To mniej więcej 2 proc. tej populacji. Będziemy to badanie chcieli powtórzyć mniej więcej po dwóch tygodniach, czyli tak naprawdę na początku lutego. Zobaczymy jak wygląda ten wskaźnik w przesiewowym badaniu i być może na jego postawie podejmiemy decyzję, co robimy dalej - powiedział Minister Zdrowia.

Edukacja i handel to pierwsze sektory, które będą przywracane po lockdownie. Co z resztą?
Zamknięte restauracje, hotele, siłownie, galerie handlowe, kina. Przez pandemię koronawirusa od 10 miesięcy wiele biznesów nie może działać w standardowy sposób. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Dlaczego sklepy mogą być otwarte, podczas gdy zamknięte pozostają restauracje? Na pytania dotyczące Narodow…

Jak zaznaczył Adam Niedzielski, szczepienia przeciwko Covid-19 z pewnością wciąż będą dobrowolne.

Małopolska - najnowsze informacje