czwartek, 20 października 2022 14:16

Na tych 4 sądeckich stacjach bezpłatnie sprawdzisz stan oświetlenia i ustawienie świateł w swoim aucie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Na tych 4 sądeckich stacjach bezpłatnie sprawdzisz stan oświetlenia i ustawienie świateł w swoim aucie

20 października ruszyła ogólnopolska kampania pod hasłem „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W ramach akcji w dniach 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia br. kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia i ustawienie świateł w swoich pojazdach.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne, warto zwrócić uwagę na stan oświetlenia pojazdów, którego jakość bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego.

Podczas trwania działań odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Aplikacja Yanosik doprowadzi do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierających kampanię. Akcja będzie też promowana poprzez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network, co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.

W kampanię na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego włączyły się cztery stacje diagnostyczne:

- MOTO SOWA (Wielopole 140) – na tej stacji oświetlenie pojazdu będzie można bezpłatnie sprawdzić 22 października i 5 listopada br. w godzinach od 8 do 14;

- SPEED CAR (Nowy Sącz, al. Piłsudskiego 4) – na tej stacji oświetlenie pojazdu będzie można bezpłatnie sprawdzić 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia br. w godzinach od 8 do 18;

- AUTO TEST GROMNIK (Nawojowa, ul. Krynicka 17) – na tej stacji oświetlenie pojazdu będzie można bezpłatnie sprawdzić 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia br. w godzinach od 7 do 14;

- FIDO Dominik Filipowicz (Ptaszkowa 842) – na tej stacji oświetlenie pojazdu będzie można bezpłatnie sprawdzić 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia br. w godzinach od 8 do 14.

Dodatkowo, w okresie trwania akcji policjanci ruchu drogowego z sądeckiej komendy będą prowadzić działania, podczas których zwrócą szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów. Kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” będzie prowadzona do 15 grudnia.

Inf. i foto: KMP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje