czwartek, 17 marca 2022 13:33

Nadaj paczkę z Szybkie Nadania

Autor kal
Nadaj paczkę z Szybkie Nadania

Szybkie Nadania to usługa stworzona przez InPost. Została uruchomiona w Polsce w 2019 roku i jest niejako odpowiedzią firmy na wzrastające wymagania klientów. Tworzenie nowych rozwiązań jest również warunkowane dynamicznym rozwojem e-commerce, który możemy obserwować w ostatnich latach. Wzrost liczby sklepów internetowych generuje również zwiększone zapotrzebowania na usługi firm transportowych. Dzięki Szybkim Nadaniom wysyłanie paczki jeszcze nigdy nie było tak proste. Przekonaj się, na czym polega usługa Szybkich Nadań i jak z niej skorzystać z poziomu strony internetowej oraz aplikacji mobilnej InPost Mobile.

Na czym polega nadawanie przesyłki z Szybkimi Nadaniami?

Z raportu z badań „E-commerce Polska 2021” przeprowadzonych przez Gemius wynika, że Polacy coraz chętniej i częściej decydują się na dokonywanie zakupów w online. Czynnikiem, który może znacząco zniechęcić do zakupów w sieci, jest długi czas dostawy oraz ograniczony wybór jej metod. Jako przedsiębiorca z branży e-commerce możesz zadbać o swoich klientów, korzystając z Szybkich Nadań. Usługa ta sprawdzi się także wśród osób prywatnych, które chcą szybko sprzedać nieużywaną rzecz lub przekazać coś bliskiej osobie mieszkającej w innym mieście. Innowacyjność usługi Szybkie Nadania polega na tym, że możesz wysłać paczkę bez konieczności logowania się, a nawet rejestrowania konta – wystarczy jedynie dostęp do internetu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu możesz nadawać paczki, gdziekolwiek jesteś – w domu, na spacerze czy w galerii handlowej. Warto również wspomnieć, że odbiór przesyłek nadanych przez Szybkie Nadania jest równie prosty. Możesz nadać przesyłkę, wybierając trzy możliwe sposoby nadania:

Paczkomat®,

PaczkoPunkt,

Kurierem do wskazanego przez siebie miejsca.

W tym momencie w Polsce działa ponad 16 tysięcy Paczkomatów®, pojawiają się również w mniejszych miejscowościach i wsiach, stąd dostęp do nich jest niemal na wyciągnięcie ręki. Przesyłka może zostać nadana także w PaczkoPunkcie. To rozwiązanie niweluje także konieczność stania w kolejkach i dostosowywania swojego harmonogramu do godzin otwarcia punktów nadania. Same Paczkomaty® działają 24/7, a w ostatnim czasie InPost rozszerzył także działanie o pracę weekendową, dzięki czemu kurier może odebrać Twoją paczkę nawet w sobotę. Warto pamiętać, że przy korzystaniu z Szybkich Nadań należy brać pod uwagę rozmiar i wagę przesyłki, aby system mógł wygenerować odpowiednią etykietę. Ceny nadań różnią się również w zależności od gabarytów paczki oraz wybranej metody dostawy. W zależności od wielkości i wagi przesyłki, ceny prezentują się następująco:

paczka mała – 12,99 zł Paczkomatem®, 14,99 zł kurierem;

paczka średnia – 13,99 zł Paczkomatem®, 16,49 zł kurierem;

paczka duża – 15,49 zł Paczkomatem®, 19,99 zł kurierem.

Nadaj paczkę poprzez stronę internetową i aplikację mobilną

Z usługi Szybkich Nadań można korzystać zarówno za pomocą strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej InPost Mobile, co jeszcze bardziej ułatwia cały proces nadawania przesyłki. Aby nadać paczkę z poziomu strony internetowej, należy kliknąć zakładkę „Szybkie Nadania” na stronie InPost oraz uzupełnić wszystkie wymagane informacje, jakimi są w głównej mierze dane przesyłki. W pierwszym kroku wybierz sposób dostawy. Możesz zdecydować się na jedną z dwóch opcji:

z Paczkomatu®/PaczkoPunktu do Paczkomatu®/PaczkoPunktu;

z Paczkomatu®/PaczkoPunktu do domu lub firmy.

Przy wyborze drugiej opcji, dostawą przesyłki zajmuje się kurier. W kolejnym kroku wybierz rozmiar przesyłki. Następnie należy wypełnić swoje dane w rubryce „Nadawca” i przejść do uzupełnienia danych w zakładce „Odbiorca”. Teraz pozostaje tylko kliknąć przycisk „Wysyłam” i opłacić paczkę. W ostatnim kroku nadaj paczkę w wybranym przez siebie punkcie. Podobnie wygląda nadawanie przesyłki z poziomu aplikacji mobilnej. Po pobraniu aplikacji przejdź do zakładki „Nadaj” i postępuj według takich samym kroków, jak przy nadawaniu przesyłek ze strony internetowej: wybierz typ nadania, następnie wybierz rozmiar przesyłki i kliknij przycisk „Dalej”. Aplikacja przekieruje Cię do zakładki, w której musisz uzupełnić dane odbiorcy, a po wypełnieniu wymaganych pól przekieruje Cię do formularza z wypełnieniem danych nadawcy. Na sam koniec opłać nadanie według podanej ceny, a następnie wybierz się do Paczkomatu® lub PaczkoPunktu. Gotowe! Dodatkowym atutem korzystania z aplikacji mobilnej jest możliwość wygodnego i dokładnego sprawdzania statusu paczki, aż do momentu doręczenia przesyłki. Ceny nadania są takie same zarówno przy korzystaniu ze strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Podczas nadawania przesyłki należy mieć na uwadze nie tylko wagę paczki (do 25 kilogramów), ale przede wszystkim jej rozmiar. Karton, w który pakuje się zwracany lub wysyłany towar, nie powinien przekraczać wymiarów podawanych przez InPost dla konkretnych gabarytów:

paczka mała – 8 X 38 X 64 cm (gabaryt A);

paczka średnia – 19 X 38 X 64 cm (gabaryt B);

paczka duża – 41 X 38 X 64 cm (gabaryt C).

Jest to o tyle ważne, jeśli wybierasz nadanie paczki Paczkomatem®. Przy nieodpowiednim określeniu gabarytu przesyłek może okazać się, że skrytka, którą otworzy system, będzie za mała, a wciskanie przesyłki na siłę może ją uszkodzić. Są to jedyne warunki, o których należy pamiętać. Poza tym korzystanie z Szybkich Nadań przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim oferuje nadawanie przesyłek z jakiegokolwiek miejsca i o jakiejkolwiek porze bez konieczności rejestracji konta i logowania się. Wybierając usługę InPostu, można zdecydować się na 2 różne formy dostawy, a sam proces nadawania nie zajmie więcej niż kilka chwil. Sam odbiór przesyłki jest również prostym i nieskomplikowanym procesem. W momencie, gdy przesyłka nie zostanie odebrana przez odbiorcę w ciągu 48 godzin od dostarczenia jej do Paczkomatu®, kurier przekaże ją na kolejne 3 dni do punktu odbioru. Jeśli nadal nikt po nią się nie zgłosi, przesyłka wróci do nadawcy. Dodatkowo w przypadku nadawania za pomocą aplikacji nie potrzebujemy drukarki, ponieważ nie generujemy tam etykiety.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje