środa, 15 lipca 2020 12:30

Najlepsze ciekawostki o zakładach bukmacherskich

Autor Głos 24
Najlepsze ciekawostki o zakładach bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie tak naprawdę istnieją od bardzo dawna, wiele osób nie jest w stanie sobie tego wyobrazić, jednakże pierwsze typy bukmacherskie są datowane na 1790 rok.  Dlatego też dziś przedstawimy wam najlepsze ciekawostki o zakładach bukmacherskich!

Dobrzy gracze nie przegrywają

Jest to popularny mit w bukmacherce, jednakże każdy przegrywa, jedni częściej, drudzy rzadziej. Ale my nie zajmiemy się dzisiaj roztrząsaniem mitów, my chcemy wam dziś opowiedzieć o strachu przed porażką. Z powodu tego czynnika mało który nowszy gracz podejmie się obstawienia potencjalnej wygranej z obawy przed straceniem postawionych pieniędzy. Niestety, ale istnieje coś takiego jak szczęście oraz losowość w sporcie, przez co nikt nigdy nie może mieć stuprocentowej pewności do wyników obstawionego meczu.

E-sporty a obstawianie zakładów online

Aby osiągnąć sukces w ,,normalnych” sportach, potrzebne są tygodnie, miesiące, albo nawet lata treningów, wyrzeczeń oraz szczęścia, ponieważ jeśli nie mamy naturalnych, jest bardzo mała szansa na to że nam się coś uda osiągnąć. W wypadku e-sportów wystarczy nam jedynie sprzęt obsługujący daną grę, trochę czasu oraz talentu i jesteśmy w stanie zdobywać pierwsze miejsca w turniejach. Wielu młodych ludzi ogląda też mecze swoich ulubionych drużyn sportów wirtualnych, a nawet myśli o tym, aby w przyszłości dołączyć lub stworzyć profesjonalną drużynę e-sportową. Jeśli chodzi zaś o obstawianie e-sportu, to ma on tendencję do bycia nieco łatwiejszym do ,,przyjęcia” dla młodszych typerów, z racji tego że często pokrywa się to z ich zainteresowaniami, nie mówiąc już o tym, że potrafi on być nieco bardziej przewidywalny od zwykłych sportów, no i dodatkowo jeszcze jest bardziej dynamiczny.

Naciągacze

W dzisiejszych mediach społecznościowych (facebook, fora bukmacherskie) co jakiś czas pojawia się jakaś osoba, która wygrała kilka zakładów pod rząd i zaczyna o niej być głośno. Ludzie naturalnie są ciekawscy przez co starają się podpytać taką osobę jak mu/jej się to udało. Oczywiście nasz naciągacz odpisuje niektórym aby utrzymać pozory, lecz po dłuższej chwili oznajmia że nie ma już więcej czasu na odpowiadanie oraz że czas przejść na jego/jej forum, gdzie będą mogli się swobodnie wypowiadać i nasz oszust będzie się mógł podzielić  z nami tymi typami. Naturalnie jednak, nic nie jest za darmo, wstęp na grupę będzie płatny. No przecież taka osoba nam za darmo nie zdradzi jak typować wyniki, przecież nie jest organizacją charytatywną.

Harry Ogden – pierwszy bukmacher w historii

Harry Ogden jest uznawany w historii bukmacherki za pierwszego, profesjonalnego bukmachera na naszym świecie. W roku 1790 poinformował tłum zebrany przy Newmarket Heath że jest w stanie przyjąć zakład na każdego konia. I tutaj właśnie historia zatacza dość ciekawe koło, ponieważ w kraju, w którym kilka wieków wcześniej próbowano zabronić gier losowych, zrodziła się pierwsza na świecie nowoczesna forma gier losowych, czyli zakłady bukmacherskie.

Historia ma naprawdę ciekawy humor

W średniowieczu ludzie również lubili się zakładać (na pieniądze też), dobrym przykładem są tu choćby nielegalne (zabawne jest to że w tych mrocznych i ponurych czasach coś takiego w ogóle można nazwać nielegalnymi, no ale to już była kwesta czasów) wyścigi konne, czyli prekursory dzisiejszych nielegalnych wyścigów samochodowych ,na ćwierć mili,  ale też pojedynki łucznicze, gdzie każdy zawodnik miał za zadanie trafić w sam środek tarczy częściej od swojego przeciwnika. Bądź też nie trafić w jabłko na głowie swojego parobka z łuku, nie bylibyśmy zdziwieni gdyby takie sytuacje również się przydarzały, w końcu tamte czasy nie były do końca normalne. Co zabawne, niektóre kraje próbowały zakazać takich zabaw, jednym z tych krajów była Anglia, czyli Wielka Brytania.

Pięściarstwo

Znane i udokumentowane korzenie bokserstwa sięgają starożytnej Grecji, gdzie na igrzyskach olimpijskich zawodnicy (nago) uderzali siebie nawzajem tak długo, aż jeden z nich nie padł. Wtedy nie nazywało się to jednak ,,boksem” tylko pięściarstwem. W dzisiejszych czasach nadal można usłyszeć to nazewnictwo, ale jednakże określenie ,,boks” w dużej mierze je już wyparło. Ludzie od zawsze walczyli i walczyć będą. Walka jest wpisana w DNA człowieka, a jeśli już o boksie mowa, to zawsze byli obserwatorzy, którzy chcąc dodać sobie emocji zakładali się z innymi o wynik starcia. W związku z tym można również założyć, że zakłady na boks w tej  formie funkcjonują od dawnych czasów.

Specjalne działy na forach bukmacherskich

Na forach bukmacherskich istnieją również działy zamknięte, dostępnie tylko i wyłącznie dla najlepszych graczy – z wyrobioną reputacją oraz doświadczeniem przy grach online. Na takowych działach najlepsi gracze dzielą się swoimi sposobami na grę. Naturalnie dostanie się na taki dział, nie jest proste, ponieważ musimy albo być naprawdę nieźli, ale nawet wtedy możemy mieć spore trudności, najprościej jest już znać kogoś z tych kręgów, a następnie poprosić go o to, aby nas polecił. Co prawda niezbyt często i taka sztuka się udaje, ale jeśli będziemy mieli odrobinę szczęścia, to dostaniemy się do tego wąskiego grona zwycięzców.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje