niedziela, 4 października 2020 13:21

Najnowsze informacje o dziewczynkach, które wypadły z okna. Nie jest dobrze

Autor Marzena Gitler
Najnowsze informacje o dziewczynkach, które wypadły z okna. Nie jest dobrze

Pogorszył się stan dziewczynek, które w piątek wypadły z okna na Prądniki Czerwonym w Krakowie. Informacje o ich stanie przekazała PAP rzeczniczka prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Katarzyna Pokorna-Hryniszyn.

Przypominamy, że do wypadku doszło w piątek 2 października około godz. 12.40 w bloku przy ul. Marchołta na Prądniki Czerwonym. Dwie dziewczynki w wieku około dwóch lat wypadły z okna najprawdopodobniej na piątym piętrze. Jedna z ciężko rannych została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Druga trafiła karetką do szpitala w Prokocimiu. Pisaliśmy o tym tu:

Kraków. Dwie dziewczynki spadły z 5 piątego piętra
Dramatyczne sceny rozegrały sie dziś ok. godz. 13 na osiedlu w Krakowie. Dwie dziewczynki wypadły z okna. Walczą o życie.

Jak informuje szpital w Prokocimiu jedna z dwuletnich bliżniaczek jest w stanie ciężkim, ale stabilnym, druga, z bardziej rozległymi potłuczeniami narządów wewnętrznych, zwłaszcza jamy brzusznej - jest w stanie bardzo ciężkim.

Obie dziewczynki, które miały połamane kończyny, są po operacji zespolenia kości. Tę, które obecnie jest w gorszym stanie, czeka jeszcze minimum jedna operacja w późniejszym czasie. "Czekamy, co przyniosą kolejne godziny" - przekazała rzeczniczka szpitala.

Policja ustaliła już wstępne okoliczności w jakich doszło do tragicznego wypadku. Ustalono, że dziewczynki były w mieszkaniu pod opieką matki, Ukrainki, która była zajęta gotowaniem obiadu. Dzieci bawiły się w pokoju. Nie wiadomo, jak znalazły się w oknie, które według wyjaśnień kobiety było zamknięte. Policja i prokuratura weryfikują te informacje i wyjaśniają okoliczności wypadku. W poniedziałek ma być przesłuchana matka dzieci. Kobieta w momencie wypadku była trzeźwa. Do zdarzenia doszło przy ul. Marchołta.

foto: Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje