środa, 5 czerwca 2024 04:44

Najpierw włamali się do domu i pobili mieszkańca. Potem rzucili się na policjantów i grozili im śmiercią

Autor Mirosław Haładyj
Najpierw włamali się do domu i pobili mieszkańca. Potem rzucili się na policjantów i grozili im śmiercią

Dwôch trzydziestolatków podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego w jednym z domów na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej wpadło w ręce policji.

Do zdarzenia doszło w maju w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dwóch trzydziestolatków podstępem weszło do jednego z mieszkań na terenie miasta. Mężczyźni zaatakowali lokatora i zażądali od niego wydania pieniędzy. Trzydziestolatkowie bili mieszkańca rękami i drewnianym kijem, jednak zostali spłoszeni przez pozostałych domowników. O zdarzeniu natychmiast powiadomiono policjantów.

-Chwilę po zdarzeniu, podczas penetracji terenu za sprawcami, policjanci na terenie miasta natrafili na jednego z poszukiwanych sprawców. W trakcie czynności, mężczyzna  stał się agresywny wobec funkcjonariuszy. Groził im pozbawieniem życia, znieważał, szarpał, usiłując zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. W trakcie obezwładniania agresora, dołączył do niego inny mężczyzna, który także dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz ich znieważenia. Jak się okazało, był drugim z szukanych sprawców wymuszenia rozbójniczego

-przekazują policjanci.

Zatrzymani mężczyźni to 33-letni i 35-letni mieszkańcy powiatów krakowskiego i wadowickiego. Jak donosi policja, młodszemu z mężczyzn prokurator przedstawił łącznie cztery zarzuty (usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy oraz zmuszenia groźbą bezprawną do odstąpienia od wykonywanej czynności służbowej). Z kolei 35-latek usłyszał trzy zarzuty (znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz zmuszenia groźbą bezprawną do odstąpienia od wykonywanej czynności służbowej).

Sprawcom grozi nawet do 10 lat więzienia.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka