wtorek, 4 lutego 2020 14:38

Najwięksi operatorzy kablowi

Autor Artykuł sponsorowany
Najwięksi operatorzy kablowi

W chwili obecnej w Polsce działa przeszło 500 różnych operatorów kablowych - faktem jest jednak, że nie wszystkie są olbrzymie, a wiele z nich jest bardziej nastawione na swój niewielki lokalny rynek. Mimo wszystko istnieje wiele firm, jak UPC czy Vectra, które reklamują się jako ogólnopolskie. To właśnie na opisaniu wybranych z nich skupimy się w tym artykule.

Największe sieci kablowe w Polsce

W chwili obecnej największą liczbę ogólną abonentów posiada firma UPC Polska, będąca częścią korporacji UPC Broadband. Działa w naszym kraju od 2000 roku, a obecnie oferuje dostęp do Internetu, jak również - od maja 2008 roku - cyfrowej telewizji. W jej ramach daje dostęp do przeszło 163 kanałów telewizyjnych (w tym 114 HD - są one zawartością najwyższego pakietu). UPC prowadzi swoją działalność w wielu miastach Polski, również tych mniejszych.

Vectra jest drugim z największych operatorów kablowych w naszym kraju. Choć UPC również wywodzi się z Polski, nie jest już w pełni polskie - w przeciwieństwie właśnie do Vectry, która narodziła się w Słupsku, a obecnie swoje usługi świadczy w całym kraju. W czasie swojego istnienia wykupiła sporo istniejących sieci kablowych, na początku działając wyłącznie na arenie telewizji, a dziś oferując dostęp do Internetu (szerokopasmowego i mobilnego), telefonii, VOD oraz telewizji analogowej, cyfrowej, HD i 4K.

Na naszym rynku nie brakuje też innych większych operatorów, którzy rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Jednym z nich jest łódzka TOYA, której historia sięga 1991 roku. Obecnie firma posiada dominującą przewagę w miastach, w których działa - a działa między innymi w swojej rodzimej Łodzi, Przemyślu i Mysłowicach. Przejęła też wiele innych firm, w tym wielkie Pol-Net z Piotrkowa Trybunalskiego oraz spore T-MONT z Krakowa. W związku z tym swoje usługi, w tym telewizję, Internet, telefonię i inne, przeniosła właśnie na teren tych miast. Firma prężnie się rozwija i oferuje wysokiej jakości usługi, wielokrotnie doceniane w świecie mediów.

Usługi oferowane przez operatorów

Operatorzy sieci kablowej w Polsce trudnią się szeroko pojętą siecią telekomunikacyjną, w związku z czym w ich ofercie znajduje się sporo rozmaitych usług. W ofercie każdego z nich, w tym UPC czy Toya, znajdują się takie rzeczy, jak:

  • dostęp do szerokopasmowego Internetu - obecnie standardem jest też dostęp do Internetu światłowodowego;
  • dostęp do telefonii - usługa telefoniczna nie znajduje się w ofercie każdego operatora, ale u tych, którzy ją oferują, wykorzystuje ona technologię cyfrową;
  • transmisja programów telewizyjnych i radiowych - "kablówka" jest najczęściej kojarzona właśnie z dostępem do kanałów telewizyjnych;
  • autorskie programy telewizji kablowej - operatorzy, takie jak UPC, często prowadzą własne stacje telewizyjne, zazwyczaj mające charakter mocno związanych z lokalnym obszarem, w którym głównie prowadzą swoją działalność.

Podsumowanie

W naszym kraju istnieje bardzo duża konkurencja na rynku sieci kablowych. Dobrze to wpływa na konkurencję na rynku, gdyż każda z firm chce walczyć o abonenta. Prowadzi to nie tylko do oferowania coraz lepszych usług, też świadczenia ich na coraz lepszym poziomie.

Wybierając swojego operatora wejdź na https://panwybierak.pl/dostawca/upc/1 i porównaj oferty.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka