piątek, 26 marca 2021 09:19

Myślenice. Namalował kwiatek na ścianie budynku. Grozi mu nawet... 5 lat więzienia

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice. Namalował kwiatek na ścianie budynku. Grozi mu nawet... 5 lat więzienia

Policjanci z Myślenic zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który namalował kwiatka na elewacji budynku OSP w Drogini. Straty oszacowano na 9 tysięcy złotych, a "artyście" grozi od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.

Pokaz artystycznych umiejętności autora został nagrany przez kamery monitoringu, a jego identyfikacja nie była trudna. Służby miały już swoje podejrzenia, które wkrótce zostały potwierdzone.

- Jeszcze tego samego dnia wieczorem, 34-letni mieszkaniec gminy Myślenice został zatrzymany w swoim domu przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli sprzęt, który posłużył do wykonania grafiki. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy – skomentował sprawę Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Po rozpoznaniu się z całym rysunkiem, rzeczoznawca oszacował straty na niemal 9 tys. zł. Teraz niesfornego artystę czeka sprawa sądowa. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło oraz foto: Policja Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje