piątek, 5 lutego 2021 10:28

Kraków. Napadali na ludzi na Czyżynach. Policja szuka ofiar

Autor Marzena Gitler
Kraków. Napadali na ludzi na Czyżynach. Policja szuka ofiar

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kilku napadów, do których doszło pod koniec stycznia na krakowskich Czyżynach. Ofiar może być więcej.

W ostatnich dniach stycznia br., do Komisariatu Policji VIII w Krakowie, zgłosiły się osoby, które 27 stycznia br. zostały napadnięte przez dwóch młodych mężczyzn w rejonie dworca autobusowego w Czyżynach. Sprawcy użyli gazu i grożąc ofiarom nożem, zabrali im rzeczy osobiste.

Informacja o napadach pojawiła się na jednej z grup na portalu społecznościowym, której użytkownicy zaczęli ostrzegać się wzajemnie o grasujących w okolicy dwóch mężczyznach, dzięki czemu policjantom udało się dotrzeć do kolejnej pokrzywdzonej osoby.

1 lutego br. kryminalni namierzyli i zatrzymali dwóch sprawców. W godzinach późno popołudniowych, w okolicy Prokocimia, w miejscu zamieszkania został zatrzymany 19-latek. Kilka godzin później, w okolicach Grzegórzek funkcjonariusze zatrzymali jego 20-letniego kompana.

Obaj młodzi mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do napadania na przechodniów i okradania ich. Usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży szczególnie zuchwałej za co może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec obu, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Nowej Huty zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Do tej pory funkcjonariusze przyjęli 4 zgłoszenia w tej sprawie, jednak wszystko na to wskazuje, że osób pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego policjanci apelują, aby do Komisariatu Policji VIII w Krakowie zgłaszały się inne osoby, które zostały napadnięte w tym rejonie w ostatnim czasie.

inf. KMP Kraków, fot. ilustracyjna

Kraków

Kraków - najnowsze informacje