niedziela, 12 maja 2024 06:30

Nastolatka chciała sprzedać łóżko przez Internet. Padła ofiarą oszustów

Autor Patryk Trzaska
Nastolatka chciała sprzedać łóżko przez Internet. Padła ofiarą oszustów

Chciała sprzedać przez Internet meble, chwilę później mieszkanka Sądecczyzny straciła swoje oszczędności. Policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustów. Ofiarą może paść każdy.

W sobotę (4 maja) do sądeckiej komendy zgłosił się ojciec nastolatki, która sprzedawała swoje meble przez Internet. Dziewczyna wystawiła na jednym z portali aukcyjnych na sprzedaż swoje łóżko. Szybko do nastolatki napisał mężczyzna zainteresowany kupnem. Zaoferował, że zamówi kuriera po łóżko i wysłał nieświadomej nastolatce link do wypełnienia danych.

Gdy to zrobiła, oszust wszedł w posiadanie jej loginu i hasła. Chwilę później do nastolatki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika portalu ogłoszeniowego. Przekazał on, że "sprzedawca" przelał za dużą ilość środków na jej konto, dlatego musi mu zwrócić pieniądze, generując kod BLIK i akceptując transakcję.

Zmanipulowana dziewczyna zrobiła to kilkukrotnie, ponieważ środki rzekomo nie trafiały do kupującego. Niestety, kiedy zorientowała się, że została oszukana, przestępcy z jej konta wypłacili w bankomatach na terenie Warszawy i Poznania 10 tys. złotych.

Policjanci ostrzegają przed oszustami podczas dokonywania transakcji na portalach ogłoszeniowych.

źródło: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka