piątek, 30 sierpnia 2024 14:43

Natalia Kałucka z kolejnym sukcesem. Została mistrzynią Europy

Autor Krystian Kwiecień

Tarnowianka zdobywała liczne medale na wielu międzynarodowych imprezach. Złoto mistrzostw Starego Kontynentu wygrała pierwszy raz.

Podczas zawodów w szwajcarskim miasteczku Villars-sur-Ollon uzyskała czas 6.98 sekundy, co ostatecznie dało jej pierwsze miejsce na podium. W półfinale poprawiła ten wynik, bowiem przeciwko Włoszce Giulii Randi zanotowała 6.82. W wielkim finale zmierzyła się z rodaczką Pauliną Chudziak. Ostatecznie to Kałucka zgarnęła złoto mistrzostw Europy.

Natalia wykorzystała to, że złota medalistka z Paryża Aleksandra Mirosław nie wzięła udziału w zawodach. W Szwajcarii nie oglądaliśmy też Aleksandry Kałuckiej, siostry bliźniaczki nowej mistrzyni Europy.

Z kolei Tarnowianin Marcin Dzieński przy odrobinie szczęścia awansował do najlepszej ósemki, ale nie udało mu się trafić do strefy medalowej. Jedyny mężczyzna, który reprezentował Polskę, odpadł w ćwierćfinale.

Wracając do Natalii Kałuckiej, w 2021 została mistrzynią świata, dwa lata później zdobyła Puchar Świata i zajęła pierwsze miejsce na Krakowskich Igrzyskach Europejskich. Niestety nie zakwalifikowała się na IO w Paryżu, ponieważ lepsza okazała się jej siostra Ola, oraz wspomniana Aleksandra Mirosław.

fot: Natalia Kałucka / Instagram